Wpis z mikrobloga

@szpongiel: Ja tu nie patrzę na pole zawodowe, tylko na poprawność językową. Mimo braku talentu do np. ortografii i czasem chaotycznego składania zdań, mam fizia na tym punkcie i też czepiam się jak np. ludzie nie deklinują nazwisk.
Zresztą sama kiedyś pisałam że się dziwię że konserwom przeszkadzają feminatywy które w sumie sugerują że są tylko dwie płcie, tak jak sobie tego życzą xd

Chcę tylko konsekwencji, poprawności, i właśnie równości.
@marc1nek: Bo się nie osłuchałeś, ale widzę że dla niektórych przyzwyczajenie mózgu to zbyt duży poziom abstrakcji. Jeśli pokażesz osobie neutralnej, np. obcokrajowcowi słowa "sprzedawczyni" i "kierowczyni" oraz "gospodyni" "gościni" to będą brzmieć dokładnie tak samo, wybierze losowo które głupsze XD

Zresztą, co ma do rzeczy że dla ciebie coś brzmi idiotycznie? Dla mnie też dużo słów brzmi idiotycznie, a nie robię pod siebie jak ktoś użyje w jakimś artykule. EOD
@darklords235: zrobię nowy wpis, po świętach. Kiedyś trochę z przymusu siedziałam w feminatywach i mam dużo materiałów i zdjęć np. starych słowników, podręczników i trochę cytatów autorytetów. Chcę się tym podzielić żeby nie trzeba było samemu przeszukiwać internetu, ale to muszę mieć chwilę żeby zebrać do kupy. Faktycznie mogłam już nie wołać, ale tak to jest z wieczornymi wpisami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MPXD: ale po #!$%@? to forsować i w ogóle tracić tlen na dyskusję o tym uzurpując, że ma to cokolwiek wspólnego z (nie)tolerancją.
Język ewoluuje i dajmy mu to w spokoju robić.
Niektóre z tych feminawywów nie brzmią albo są bardzo trudne w wymowie i się nigdy nie przyjmą, inne wejdą do języka z czasem naturalnie. To, że język jest niespójny - no odkrycie Ameryki xD
Z mojej strony EoT, bo
@Kismeth: nie wiem czy próbujesz być śmieczny czy coś, ale zmiana rodzaju może następować tylko w rodzaju do rzeczownika JUŻ mającego nakierowanie na osobę ludzką konkretniej płci, czyli "zdanina" jest całkowicie niepoprawne bo nie można zmieniać rodzaju nieożywionych przedmiotów.
"Człowiek" z kolei jest słowem które w każdej formie brzmi inaczej, nie ma. np człowieków. Jest zupełnie innym rzeczownikiem niż te odnoszące się do wykonywanej czynności (np zawodu, ale nie tylko bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@MPXD:

Chcę tylko konsekwencji

To się nigdy nie próbuj uczyć angielskiego (np. różna wymowa tych samych głosek zależnie od tego w jakim są wyrazie)

poprawności

Pani kierowca jest poprawnie - zapytaj kogokolwiek z katedry polonistyki

i właśnie równości

To może powalcz o coś gdzie faktycznie występuje dyskryminacja. Feminatywy nie mają nic wspólnego z równością. To jest kompletnie błędna alokacja wysiłku w walce o równość, którą mogłybyście wykorzystać w lepszej sprawie albo
@Tarec: Pamiętam, że kilkanaście lat temu szydzono z jakiejś posłanki za to, że kazała się tak do siebie zwracać bo jest przecież panią poseł. Dzisiaj nikogo już to nie dziwni, nikogo to nie bawi, z tej formy korzystają również konserwatywni dziennikarze w odniesieniu do konserwatywnych polityków. Język zmienia się dynamicznie, a tworzenie żeńskich form przez dodanie sufiksu -ka jest czymś naturalnym. Część form się przyjmie, część nie, część ulegnie znacznym przeobrażeniom.
To używanie normalnego, poprawnego języka który powinien był eoluować już dawno ale z pewnych przyczyn zostało to zatrzymane i dopuszczone tylko do części zawodów.

To czemu nie wyewoluował? Z jakich "pewnych" przyczyn? Zebrała się pod osłoną nocy Naczelna Rada Patriarchatu w kapturach i przy szklaneczce Glenfiddicha zadekretowała, że nie dopuści kobiet do należnych im jak psu zupa końcówek, po czym gremialnie wybuchła złowieszczym śmiechem?

są badania pokazujące że w języku polskim użycie