Wpis z mikrobloga

@asique w mailu było:

Please find attached a Job Screen communication regarding your application to...


Napisane jakby to była cześć screeningu (w poprzedm mailu pisali o wywiadzie lekarskim).

A prywatne ubezpieczenie jest ale opcjonalne
@Namarin @motoinzyniere

To jest pierwsza instytucja (firma, uczelnia) która mnie nie pytała (przynajmniej póki co) czy wolę ruchać dziewczynki czy chłopców, jaki mam kolor skóry i czy identyfikuje się ze swoimi gonadami.

Jakoś nie przypominam sobie żeby to były standardowe pytania w Polsce, a nie bardzo rozumiem jak jakąkolwiek odpowiedź miałaby wpływać na moją pracę.
@mmk91:

1. Zupełnie nie rozumiem dlaczego taką straszną rzeczą, (definiującą według ciebie poziom standardów w uczelniach/pracach), jest dla ciebie wypełnienie (szczerze lub nie) kilku kratek więcej w aplikacji na uczelnię lub o pracę.

2. UK jest jakie jest, poprawne politycznie i (moim prywatnym zdaniem) zbyt tolerancyjne i nieco przewrażliwione a co za tym idzie woli dmuchać na zimne.

Dlatego właśnie pytają o orientację, kolor skóry itp.
Nie dlatego że nagle mają
@Namarin nie boli mnie wypełnienie kilku kartek więcej. Po prostu nie uważam żeby to co kolwiek zmieniało poza ewentualnie statystykami którymi się będzie można lub nie pochwalić.

Wątpię żeby hr mógł przekazywać takie wrażliwe dane dalej bo dopiero byłby pszypau ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zgodzę się że ludzie tutaj są bardziej "poprawni", ale wątpię czy jest to spowodowane ankietami. A mój wniosek o opóźnieniu UK był spowodowany tym