Wpis z mikrobloga

Jaki płyn do płukania ust jest najlepszy?
Na ogół kupuje listerine zero, ale lubię też te z aktywnym węglem, oraz z #ziaja bez ksylitolu. kupuję zawsze te bez alkoholu.

Które naprawdę działają i jaki wpływ na uzębienie ma węgiel aktywny- i czy jego ilość jest wystarczająca dla jakichkolwiek efektów.

#dentysta #zeby #kiciochpyta #stomatologia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@KakaowyTaboret jak plukam listerine to mam wrazenie ze wypali mi morde. Boli jak c--j i nie korzystam. Kupuje colgate plax, chociaz gdybym wiedzial ze taki efekt jak przy listerine powinien byc to bym kupowal, podbijam:D
  • Odpowiedz
  • 1
@marlow nie używasz tego z alkoholem? A-----l wysusza śluzówki i jest podobno gorzej.

Mi colgate nie pasuje chce przejść na Ziaja bo polska firma- i jeśli chodzi o kosmetyki itd. to w Polsce mamy najlepszych fachowcow
  • Odpowiedz
@KakaowyTaboret: Też polecam płyny bez alkoholu. Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak "najlepszy płyn" - w zależności jak często płuczemy, dobieramy odpowiednią zawartość fluoru. Dobieramy rodzaj płukanki w zależności od naszego stanu (np. na nadwrażliwość, na paradontozę itd.).
Aktywny węgiel zdecydowanie nie. W zależności od formy albo nie działa i nie ma sensu dopłacać albo działa i będzie ścierać nasze szkliwo (osady też, więc zęby mogą wydawać się
  • Odpowiedz