Wpis z mikrobloga

82/100 #100perfum #perfumy

G.Bellini X-Bolt (2012,EdT)

Chcieliście X-Bolta, to macie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobra, tym razem to bardziej żart, niż recenzja, jednak podejdę do tematu poważnie.
Znacie Hugo Boss Bottled, czyli słynnego szarego Bossa? Jeśli tak, to już wiecie, jak on pachnie. Dla tych, co nie znają - to zapach szarlotki, w składzie dominuje głównie jabłko z wanilią. Zacznę może od małego wstępu. Od czasu, gdy Boss Bottled dopadła reformulacja i teraz ma fatalne parametry, przy czym jego cena nie uległa zmianie, wielu jego fanów zaczęło szukać alternatywy. Na pomoc przyszła pewna marka własna znanego dyskontu. Od kiedy prowadze swój tag, cały czas starałem się unikać recenzowania jakichkolwiek chamskich podróbek, które to, jak już kiedyś napisałem, są najczęściej karykaturą tego, czym miały być. Tutaj sprawa nie jest do końca jasna.
Jak dotąd każdy klon, który recenzowałem wnosił coś "od siebie" do tematu i pod niektórymi względami był lepszy od swojego oryginału. X-Bolt jest jednak kopią idealną. Jest podobny do tego stopnia, że nawet nie jestem w stanie wyczuć żadnej różnicy zapachu porównując je ręka w rękę. Teraz moje największe zaskoczenie. Początkowo myślałem, że pomyliłem dłonie, dlatego następnego dnia potwórzyłem test. To jednak nie była pomyłka. X-Bolt ma solidną, 7-godzinną trwałość przy dość mocnej projekcji przez ok 2h. Jego protoplasta natomiast znika po czterech, może pięciu godzinkach.

Musimy pamiętać o jednym. To jest zapach dostępny w dyskontach za 20zł. W tym wypadku naprawdę nie ma sensu przepłacać i wydawać 10-krotności tej kwoty na oryginalnego Bossa. Tak, dobrze widzicie. Polecam zakup ordynarnej podróby, zamiast oryginału, bo protoplasta jest pod wieloma względami gorszy od swojego klona. UCZEŃ PRZERÓSŁ MISTRZA, czy jakoś tak. Pewnie pretenduje też na kolejny "zapach wykopka" #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Typ: Woody Spicy
Zapach: 6.5/10
Trwałość: 7/10
Projekcja: 6/10
Oryginalność: xD/10
Popularność: 6/10
Komplementy: 6/10
Podobne zapachy: Hugo Boss Bottler, PdM Layton
Cena: 20zł za 50ml

tl;dr

KaraczenMasta - 82/100 #100perfum #perfumy

G.Bellini X-Bolt (2012,EdT)

Chcieliś...

źródło: comment_qLaekIVi5H8uYIP1KQIENx2M1HaFpogi.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@KaraczenMasta: nie wąchałem szarego Hugo Bossa, ale niedawno, zachęcony pozytywnymi recenzjami X-Bolta, w drodze po wędzoną makrelę, psiuknąłem testerem na nadgarstek...
... ludzie, ale syf. Na prawdę Hugo Boss, perfumy za dwie stówy tak pachną? Wątpię. #!$%@? jakiegoś utlenionego miodu z pieprzem i indyjskimi przyprawami, przy czym wszystko mocno syntetyczne.
tl;dr - kosztuje 13 zł, pachnie jak perfumy za 13 zł
  • Odpowiedz
@KaraczenMasta: tia zużyłem kilka butelek tego xbolta i kilka bossa szarego i... to coś może pachnie podobnie ale wcale nie projektuje ot skopiowana kompozycja bez jakiejkolwiek głębii. Król jest tylko jeden. i warto dać te półtorej stówki
  • Odpowiedz