Wpis z mikrobloga

Jak można tworzyć człowieka i tym samym skazywać go na 15-20 lat szkoły i 40 lat pracy gdzie tylko 2/7 czasu należy do ciebie? Jak można to robić i jeszcze głosić, że czyni się coś pożytecznego i pożądanego? Jak można czuć moralną wyższość nad tymi, którzy stronią od tworzenia kolejnych niewolników? Życie zawsze było do dupy, i jest do dupy także teraz, a będzie jeszcze gorsze. #!$%@?, odhumanizowany, przeludniony, zoptymalizowany świat, gdzie nic już nie zostało do odkrycia i nic nie ma już do zrobienia. Świat umierający, zdeptany przez ludzką hordę. Wszystko w oparach duszącego absurdu i bezsensu. Jak można widząc to wszystko robić nowych ludzi i twierdzić, że to normalne - nie rozumiem.
#antynatalizm
  • 172
@kruszon_: wielu ludzi zginęło za przekonania, czy to nazisci w obliczu pojmania przez wroga czy północnokoreańscy agenci wywiadu którzy są w stanie odgryźć sobie język gdy zostaną zdemaskowani. Wystarczy mocno wierzyć, że ma to sens.
@5684379: Nikt ci nie każe tego czytać. Jak chcesz sobie wmawiać, że życie ma sens i wszystko będzie dobrze to sobie wmawiaj, ale nie oczekuj z tego powodu szacunku. Zamiast #!$%@?ć od rzeczy przyznałbyś, że musisz sobie tworzyć iluzje aby funkcjonować. To bym akurat szanował bo świadczyłoby przynajmniej o jakiejś zdolności do introspekcji.

@Royal_Email: Tak, bardzo łatwo jest się zabić bo przecież jak wiadomo ewolucja premiuje jednostki ze skłonnościami samobójczymi
@johnny_tomala: nie trzeba mieć depresji by się zabić, ci idioci nawet tego nie sprawdzają. A jako istota rozumna jesteś w stanie zapanować nad prymitywnymi instynktami. To tylko chemia w mózgu. Ci co na prawde nie widzą sensu w życiu są w stanie skutecznie zakończyć żywot. Nieudane próby samobójcze to wołanie o pomoc, ale ty przecież nie chcesz by ktoś ci pokazał, że życie może być poękne. Ty już wiesz, że życie
@Royal_Email:

wielu ludzi zginęło za przekonania, czy to nazisci w obliczu pojmania przez wroga czy północnokoreańscy agenci wywiadu którzy są w stanie odgryźć sobie język gdy zostaną zdemaskowani. Wystarczy mocno wierzyć, że ma to sens.

Czy ty właśnie porównałeś agenturę czy fanatyczne SS które ginęło normalnie na froncie jak inni normalni żołnierze do antynatalizmu? XD gratuluję
@Royal_Email: Wszystko co robisz to chemia w twoim mózgu. Niektórzy mają taką chemię, że przy odpowiednich okolicznościach pociągną za ten spust lub rzucą się pod ten pociąg. Większość nie.

Co do reszty to oczywiście pełna zgoda, jestem hipsterem nihilistą i właśnie sączę sojowe latte. Brawo za przenikliwość.
@hehexdlollmao: No ale w przeważającej większości, to ich własny wybór że tak robią. Czasem nieświadomy, ale mimo wszystko. Zamiast się rozczulać nad innymi, warto zająć się sobą i swój żywot poprawić. Tym bardziej, że to akurat nie musi oznaczać w żadnym razie, pogarszania losu innych, a nawet wręcz przeciwnie.
@hehexdlollmao: To ustalila natura taki jest cykl zycia, ty sobie wmawiasz ze jest inaczej bo widocznie twoja egzystencja jest na tyle #!$%@? ze musisz sobie wmawiac jakis brak sensu w tym calym zyciu. Bo jak to tak byc szczesliwym i zadowolonym z zycia do tego stopnia ze chcesz zrobic kolejne zycie by ono tez moglo sie cieszyc z tego. Smutne
To ustalila natura taki jest cykl zycia


@5684379: czyli ślepy projektant, przypadek, rozumiesz? morderstwo jest naturalne, co nie znaczy, że dobre, to samo z rozmnażaniem

ty sobie wmawiasz ze jest inaczej bo widocznie twoja egzystencja jest na tyle #!$%@? ze musisz sobie wmawiac jakis brak sensu w tym calym zyciu


@5684379: trollujesz, to ty ssobie tworzysz iluzje sensu zeby jakos funkcjonowac, google wyparcie

Bo jak to tak byc szczesliwym i
@5684379: Ale rozumiesz oczywiście, że ludzie NATURALNIE wyewoluowali do tego stanu, w którym ich zaawansowane mózgi pozwalają im rozważyć kwestię prokreacji i dojść do wniosku, że jest ona niewłaściwa. Krótko mówiąc, wszystko w tej rzeczywistości, w której żyjemy jest NATURALNE. A to, że ty sobie użyjesz terminu 'naturalny' na rzeczy które ci się podobają, a terminu 'nienaturalny' na te które nie, no to już twój błąd w myśleniu. Chwytasz?
@kruszon_: żyjemy w najlepszych czasach w historii ludzkości, z roku na rok jest tylko lepiej. Nie ma powodów by sądzić, że tworząc nowe życie skazujemy je na cierpienie. No chyba że jest się przegrywem i nawet na poziomie easy nie potrafi się dostarczyć mózgowi odpowiednio dużo endorfiny. A wtedy faktycznie można mieć takie mizantropiczne podejście do rozmnażania, w końcu jak można uszczęśliwić kogoś skoro samemu nie umie się o siebie zadbać.
@Bazarnia: mam wielu znajomych ktorzy nie maja dzieci bo wola sie spelniac, bo nie widza sie w rolo rodzica, sa za wygodni czy za moodzi (to ich opinia, ja nie oceniam) i zadna z tych osob (ktore niechca dzieci) nie uwaza ze zycie jest bezcelowe, glupie i prozne oraz, ze powinnismy zaprzestac rozmnazania. Znalem tylko dwie osobe ktora uwazaly, ze wcale sie tu nie pchaly, zycie to cierpienie, cale to zycie
@hehexdlollmao: kiedyś tam cierpiałem, ale w ogólnym rachunku prowadzę szczęśliwe życie. Kiedyś się też potknąłem i upadłem a pptem wstałem i poszedłem dalej. Nie mam zamiaru namawiać ludzi na amputacje nóg bo chodzenie może być czasem niebezpieczne.