Wpis z mikrobloga

@eXtreme_ten_drugi: jako konsument możesz oceniać tylko skład oraz smak. Skład nie podlega dyskusji, smak owszem, więc powiedzmy, że każdy wybiera ten ser o dobrym składzie, który smakuje mu bardziej. Pytanie - jak można ocenić jakość produkcji, bo jako konsument nie masz takiej wiedzy ¯_(ツ)_/¯


@matra: jak wiesz na czym polega proces produkcyjny danego artykułu, to możesz na podstawie stwierdzonych wad (lub niedostatków) smaku i zapachu wywnioskować czego producent nie dopilnował
w prostych słowach - ja robiąc piwo w domu mam już na tyle wiedzy, żeby umieć stwierdzić czy wady wynikają ze źle przeprowadzonej fermentacji, czy może starego surowca.


@broczapa: aaaaa panie, Ty umiesz, bo wiesz o co chodzi. A Kowalski powie, że #!$%@?, bo JEMU ta Taterka albo Harnaś smakujo, więc dobre piwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No ale wiem o co chodzi, choć ja generalnie żadnemu
@matra: ok, rzeczywiście, za szybko przeczytałem z tym składem, masz rację.

Annato jest w wielu serach między innymi w Old Amsterdam który kosztuje ponad 100 zł/kg a w składzie:
substancja konserwująca: azotan sodu (E251)
barwnik: annato (E160b)

W kwestiach nazewnictwa jest bardzo precyzyjnie określone między innymi w odniesieniu do napojów z owocami:
min. 85% - sok
min. 25% - nektar
poniżej napój

W serach natomiast ta precyzja jest bo albo mleko