Wpis z mikrobloga

@Qba1996: https://obcyjezykpolski.pl/gosc-goscia-goscini/

Dawniej istniały w polszczyźnie żeńskie formy od słowa „gość”. Może próbować je dziś przywrócić?

Myślałby kto, że tacy zadeklarowani konserwatyści światopoglądowi jak ludzie spod tagu #konfederacja z radością odrzucą lewackie brednie i inne rewolucje językowe, które na 100-150 lat ograbily nasz wspaniały język z żeńskich odpowiedników rzeczowników.
  • Odpowiedz
Myślałby kto, że tacy zadeklarowani konserwatyści światopoglądowi jak ludzie spod tagu #konfederacja z radością odrzucą lewackie brednie i inne rewolucje językowe, które na 100-150 lat ograbily nasz wspaniały język z żeńskich odpowiedników rzeczowników.

@Nieprzyjazny_Ziemniak: A co wy tacy konserwatywni nagle? Na co dzień pluć na wszystko co stare, na tradycję, postęp ponad wszystko, no chyba że akurat nam pasuje, to wtedy nie. Banda hipokrytów.
  • Odpowiedz
pluć na wszystko co stare, na tradycję, postęp ponad wszystko


@ibilon: nie, ja jestem za tym, żeby brać co dobre z historii i implementować to. Nikt nie mówi, że np. dekalog to coś złego i "kuhwa mordujmy się wzajemnie na przekór konserwom hip hip postęp". Wyjdź z dupy i popatrz na świat inaczej, niż przez prawackie memy xD
  • Odpowiedz
@Qba1996 tak bywa, kiedy nie umie się mówić czy pisać we własnym języku, da się to często zauważyć po ludziach którzy mówią na przykład: "zaraz Ciebie odwieziemy", "lubię Ciebie" i tak dalej, podczas gdy należy użyć po prostu "Cię". Nie wiem skąd ta moda się wzięła i czy to nie działanie Efektu Mandeli xD, ale #!$%@? mnie od dobrych kilku lat
  • Odpowiedz