Wpis z mikrobloga

OBIERKI ŻYCIA

2. DLACZEGO NIE KAŻDY LECI NA 10/10

Rozmyślalam sobie ostatnio, jak wytłumaczyć ludziom, jak to jest, że facet 10/10 może mi się nie podobać. Ktoś to kiedyś określił w taki sposób - "bo jesteś brzydka i podświadomie wiesz że taki cię nie zechce więc obnizasz swoją poprzeczkę".

Niby coś w tym jest, ale nie do końca.

Bo to prawda, że zdarza mi się szaleć na punkcie faceta 4/10 (sama się oceniam na 6/10, tak samo ocenia mnie mój kolega) a taki model Adonis 10/10 jakoś mnie zniechęca. Za ładny? Może za sztuczny? Może zbyt duża przepaść między nami? Może nie lubię gdy facet jest atrakcyjniejszy ode mnie a może jestem zazdrosna, że będą się kleić do niego inne i będzie mnie zdradzał?

A może jest inny powód?

Mózg może kategoryzować podświadomie ludzi. Wytłumaczę to na podstawie popularnych przypraw do kanapek.

Mamy np ketchup, musztardę, majonez i chrzan.

Ja jestem wielką fanką chrzanu, natomiast z tego zestawu najmniej lubię majonez.

Mamy różne firmy produkujące chrzan i majonez. Spróbujmy ich wszystkich typów.
Potem oceńmy w skali od zera do 10.
Następnie porównajmy losowe z nich.

Srutu pierdutu szybkie obliczenia

I co mamy?

Mamy:
Majonez 10/10 firmy Z
Chrzan 4/10 firmy Y

Co z tego wynika?

Skoro jestem fanką chrzanu, to choćbym trafiła na bombowy majonez 10/10 nad wszystkimi majonezami, i tak będę wolała chrzan, nawet ten który jest 4/10 w porównaniu z innymi chrzanami :)

To samo jest z facetami. Model Adonis 10/10 może przegrać z typkiem 4/10. (Porównując ich wygląd).
Na ocenę całokształtu wpływa np jakąś konkretna część wyglądu (np zęby, typ 4/10 może mieć piękne uzębienie, i to może być jedyna jego wyglądowa zaleta!) Oraz zachowanie, charakter, podejście do świata, nawet poruszanie sie. Do tego dystans do siebie. Adonis który przeżywa że nie udała mu się fryzura jest zniechęcający natomiast zakolak który śmieje się z własnych zakoli ma +20 do atrakcyjności :)

Mam nadzieję że wyjaśnione

Tak więc panowie spod tagu #przegryw - nie przeżywajcie tak wyglądu. Kompleksy są gorsze od powodu kompleksów. Oczywiście pod warunkiem że już poznaliscie jakąś różową.

#niebieskiepaski #rozowepaski #zwiazki #seks #wzrost #zakola #wykop #przemyslenia
  • 81
@lubiczklan:

Dokładnie :)

Z mojego przykładu

Zakolak z krzywym kręgosłupem i nadwagą, 174cm, 25 lat. Był obrzezanym prawiczkiem. Miał ładny uśmiech, poczucie humoru i dystans do siebie. Więc już nie jest prawiczkiem ;)

Nie trzeba być chadem 10/10 190 by mieć branie. Oczywiście są laski które lecą tylko na takich, ale nie każda taka jest. Niestety przegrywy patrzą tylko na takie dziewczyny :/
@BloodyMassacre26: Czasem słyszę/czytam podobne rzeczy od różowych, ale wydaje mi się, że to wynika z pewnego błędu poznawczego.

Dziewczyny mocno zaniżają (bardzo surowo oceniają) wygląd/atrakcyjność mężczyzn. Często jest tak, że gdy dziewczyna mówi, że facet jest dla niej przeciętny to ma na myśli coś w skali 7-8/10 ogółu facetów, a jak mówi, że mogłaby się spotykać nawet z brzydkim to tak na prawdę ma na myśli kogoś w przedziale 6-7/10, a
Dziewczyny mocno zaniżają (bardzo surowo oceniają) wygląd/atrakcyjność mężczyzn. Często jest tak, że gdy dziewczyna mówi, że facet jest dla niej przeciętny to ma na myśli coś w skali 7-8/10 ogółu facetów, a jak mówi, że mogłaby się spotykać nawet z brzydkim to tak na prawdę ma na myśli kogoś w przedziale 6-7/10, a nie na prawdę nieatrakcyjnego/brzydkiego faceta.


@01ab:

a skąd pewność, że to kobiety zaniżają, a nie, że to mężczyźni