Wpis z mikrobloga

Wybrałam zestaw numer 8, w którym znajdowały się takie zadania:

1. Napisz opowiadanie, którego akcja będzie się działa jesienią.
2. Wybierz się ze znajomymi do Escape Room, zorganizuj spotkanie.
3. Zgrab liście w kształt loga Wykopu

Wybrałam zadanie nr 2. Do escape roomów chodzę co jakiś czas, jednak tym razem zamiast wybrać się z standardową ekipą zaprosiłam siostrę i mojego chłopaka, z którymi jeszcze nigdy nie byłam w pokoju zagadek. Ciekawiło mnie jak poradzimy sobie w takim eksperymentalnym składzie.
W czwartek (24.10) poszliśmy do "Alicji w Krainie Czarów" w Enigmat Escape w #gdansk. Naszym zadaniem było znaleźć przejście do Krainy Czarów i pokonać wroga, który w ciągu godziny stanie się na tyle potężny, że będzie mógł nas na zawsze tam uwięzić. Sam pokój oceniam bardzo dobrze, zagadki są przyjemne i w miarę proste, chociaż było kilka pułapek w które dałabym się złapać gdyby nie mój chłopak :D Uważam, że całkiem nieźle nam poszło, udało się wyjść przed czasem, korzystając przy tym tylko z jednej podpowiedzi (òóˇ) Nie mieliśmy problemu z rozwiązywaniem zagadek, naszą słabą stroną była niestety spostrzegawczość (stąd właśnie ta podpowiedź). Myślę, że tworzyliśmy zgrany zespół, każdy był dobry w czymś innym i mógł się wykazać. Cieszę się, że trafiłam na takie wyzwanie, już od dawna rozmawialiśmy o tym żeby wybrać się do escape roomu ale jakoś nie mogliśmy się konkretnie umówić - wyprawę oceniam jak najbardziej na plus.

#mirkowyzwanie
  • 1