Wpis z mikrobloga

Hej Mirki rowerowe świry, pochwale się wam jaka ze mnie jest złota rączka. Rower różowej coś ciężej zaczął działać, no to wziąłem się za rozkręcanie, z uwagi że ma go już chyba z 3 albo 4 lata i nigdy nie był konserwowany ( po za łańcuchem ). Na pierwszy ogień poszła przednia piasta, z którą poradziłem sobie bez problemu, rozkręciłem, wyczyściłem CX-80 i nałożyłem smar do łożysk na łożyska. Następny element to setup, tu niestety okazało się, że z jednego łożyska dochodzą trzaskające dźwięki wiec kupiłem nowy setup. NO i teraz najtrudniejsza rzecz, SHIMANO Nexus INTER3. Nigdy nie rozbierałem wcześniej takiego mechanizmu więc strach był, że coś pomylę.. i tak też się stało. Rozbieranie poszło mi łatwo, rozebrane elementy wyczyściłem rozpuszczalnikiem z starego smaru, bo był już koloru brązowego. Następnie wypsikałem CX-80 i nasmarowałem smarem do łożysk ( co wiem, że było złym posunięciem, dlatego też pytam, jaki środek smarny zastosować? SHIMANO INTERNAL HUB MAINTENANCE jest dla mnie za drogi, podajcie proszę dobry i niedrogi zamiennik bo rower jest mało używany, tylko po przysłowiowe bułki do sklepu ). Niestety miałem problem z złożeniem elementu Ring Gear unit na Driver unit ( od tego momentu https://www.youtube.com/watch?v=fpW_QzSc-HA&feature=youtu.be&t=569 ) ( posiłkowałem się tym filmem https://www.youtube.com/watch?v=fpW_QzSc-HA ale nie rozbierałem poszczególnych elementów na drobne części ). Chodzi oto, że nie jestem pewny czy do końca te elementy się na siebie właściwie nakładają, no ale robię dokładnie jak na filmie. Po złożeniu całości i założeniu łańcucha... rowerem można jechać tylko do tyłu, tzn. pedałowanie na przód idzie z oporem i po chwili koło hamuje, a pedałowanie do tyłu powoduje, że rower jedzie w tył i tak jest na biegu 2 i 3 ale na biegu 1 jest ok, tak jak ma być. Dzisiaj dałem sobie już z tym spokój, myślę jutro się za to zabrać jeszcze raz, tylko tym razem rozbiorę wszystko na drobne części według filmu, i poskładam według filmu, bo już po którymś tam razem, mechanizm z sprężyna działał inaczej niż po pierwszym rozkręceniu. Chyba, że dam to do fachowca od rowerów, jeśli będzie chał naprawiać po mnie.
#rower #zlotaraczka #majsterkowanie #mechanikrowerowy #dwakolka #rowery
  • 5
  • Odpowiedz
Chyba, że dam to do fachowca od rowerów, jeśli będzie chał naprawiać po mnie.


@Berkel_88: W normalnym serwisie raczej ci tego nie przyjmą, bo im się takie puzzle nie kalkulują – wolą w tym czasie zrobić n innych rowerów. Jedynie jak znajdziesz jakiegoś lokalnego RJ The Bike Guya.
  • Odpowiedz
nasmarowałem smarem do łożysk ( co wiem, że było złym posunięciem, dlatego też pytam, jaki środek smarny zastosować? SHIMANO INTERNAL HUB MAINTENANCE jest dla mnie za drogi


@Berkel_88: Wystarczy zwykły olej do przekładni/skrzyni biegów z odpowiednią specyfikacją (lepkość, temperatury pracy itd), o ile oczywiście znajdziesz informację o oryginalnym oleju ale szczerze to ja bym się nie aż tak nie bawił tylko wlał pierwszy lepszy olej do przekładni, silnikowy który jest pod ręką albo nawet zostawił smar do łożysk.

rowerem można jechać tylko do tyłu, tzn. pedałowanie na przód idzie z oporem i po chwili koło hamuje, a pedałowanie do tyłu powoduje, że rower jedzie w tył i tak jest na biegu 2 i 3 ale na biegu 1 jest ok, tak jak ma
  • Odpowiedz
ale szczerze to ja bym się nie aż tak nie bawił tylko wlał pierwszy lepszy olej do przekładni, silnikowy który jest pod ręką albo nawet zostawił smar do łożysk.


@oczkers: niby tak, ale nie do końca, pamiętaj, że olej silnikowy jest projektowany pod "troche" wyższe temperatury pracy
@Berkel_88: jak już, to bym użył czegoś do amortyzatorów, ewentualnie przegrzebał internet bo na bank ktoś zbadał ten olej i podaje
  • Odpowiedz
  • 0
@Adwokat_Boga jest w mieście taki kolo co naprawa rowery, zadzwonię i zapytam, to nie jest duży serwis.
@oczkers dzięki na odpowiedź. O olej zapytam w sklepie rowerowym.
Właśnie na forum rowerowym przeczytałem, że to wcale nie jest trudny mechanizn, napewno o nim nie słyszałeś? Shimano 3 biegowa, (w porównaniu już do takiego Nexsusa 7 ) no i też tak uważam (bez rozbierania na drobne elementy) ale coś i tak pokrzanilem.
  • Odpowiedz