Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@wykopowywykopek321: silnik można zmieniać, ale ani to tanio ani wygodnie a zawsze dylemat czy klin średnica przypasuje itp.

Taniej prościej do obecnego 3f silnika dodać falownik - parę dni temu wrzucałem na Mirko za ~200pln falownik pasujący ci, wejście 230v 1f wyjście 3f i jeszcze gratis miękki start i regulacja płynna obrotów
Szukam małej tokarki do garażu


@wykopowywykopek321: a chińczyki? Też myślałem o TSB, ale na TSB20 mnie nie było stać, a TSB16 raz, że mała, a dwa, że będąc wtedy z tokarek zielonką, trochę się bałem kupować używańca, o którym wiem tyle, co mi sprzedawca naściemnia. Kupiłem chińczyka LD 550 z dobrego źródła i na gwarancji, trochę pracy m poświęciłem według internetowych wskazówek i jestem bardzo zadowolony.

Ale jeśli stać cię na
@Jarek_P: Z tym LD 550 miałem chwile do czynienia. Znajomy taką zakupił i byłem przy rozruchy. Po zasięgnięciu kilku informacji na różnych forach, trzeba najpierw rozebrać, nasmarować i samemu dobrze skręcić. Po tych wszystkich zabiegach nawet to i chodzi, ale jednak do stali to trochę za słabe. Geometria też nie zachwyca mimo ,że jest opcja ustawiania stożka/cylindra na koniku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopowywykopek321: przy falownikach to się tak wprost nie przelicza - tzn zawsze możesz mieć dużo większy niż silnik i nic się nie stanie, ale w niektórych zastosowaniach wystarcza nawet 2x słabszy niż silnik. Bo co innego moc nominalna podana a co innego pobierana, a raczej pobierany prąd , zwłaszcza na innych obrotach niż nominalne
Z tym LD 550 miałem chwile do czynienia. Znajomy taką zakupił i byłem przy rozruchy. Po zasięgnięciu kilku informacji na różnych forach, trzeba najpierw rozebrać, nasmarować i samemu dobrze skręcić. Po tych wszystkich zabiegach nawet to i chodzi, ale jednak do stali to trochę za słabe.


@wykopowywykopek321: przesadzasz, toczę na niej stal, żadnych problemów nie sprawia.

Oczywiście, że dobra polska TSB będzie od niej lepsza. Kluczowe jest tu jednak to słowo: