Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy, jako, że ostatnio chodzę sporo na rekrutacje u mnie w firmie z branży #bi, to podzielę się tym jak wyglądała duża część rozmów, w których musiałem weryfikować technicznie kandydatów. Przede wszystkim:
-Nie pisz, że w cv masz średniozaawansowany SQL, jeśli nie odróżniasz Joina od Uniona (xDDDDD)
-Im więcej do tego cv wpiszesz i wykreujesz się na eksperta tym bardziej będziesz dojechany na rozmowie żeby sprawdzić czy faktycznie jesteś tak dobry/a
-Jeśli pada pytanie jak coś zrobić w danej technologii, to nawet jeśli nie wiesz spróbuj pokazać swój sposób myślenia jakbyś podszedł do danego problemu, bo to pokazuje czy w ogóle podejmujesz próbę myślenia (odpowiedź typu "nie wiem, bo nigdy nie musiałem tego robić" nie jest najlepsza)

Ogólnie jest dramat, mnóstwo ludzi z expem 1,2 lata , gdzie sobie klepali jakieś proste raporty i klient na callu by ich zjadł w 5 min chce 100 netto/h + vat w górę, ale generalnie "szukają miejsca, w którym mogą się uczyć od innych", jak to pięknie skwitował mój szef "Za nauke sie tyle nie płaci".

#b2b #it #programista15k
  • 6
@PanPietruszka: ooo. To o mnie. Ja właśnie klepnę co jakiś czas jakiś prosty raport. No, JOIN od UNION odróżnię, ale nie dużo więcej. Wszystko mi działa, ale z wydajnością bywają problemy. Nikt mnie nie chciał za niższe stawki. Bo wszyscy powtarzali, że "nie mają czasu na szkolenie młodych". No i młodzi nie mają gdzie się szkolić.
@ShortyLookMean: uważam, że mają, ale każdy chce super siano na już, ja pierwsze 2 lata pracowałem za naprawdę średnią kasę jak na stolicę, potem jakaś większa podwyżka w kolejnej firmie, a w kolejnej już B2B za przyzwoite pieniądze, ale i tak na początku musiałem trochę zejść ze stawką, bo miałem jakieś tam braki, które teraz nadrabiam.