Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Anty_Chryst: rasowo nie ma takiego podziału, są za to czynniki ludzkie które bardzo determinują to czy pies będzie wykazywał zachowania agresywne np to czy to pierwszy pies lub czy stosuje się fizyczne korekty/kary w nieodpowiedni sposób.

Więcej tu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: nikt po ataku psa nie bedzie sprawdzał czy był on rasowy ¯\_(ツ)_/¯ na wypoku co rusz masz znaleziska z ataku pittbulla na dzieci, innych ludzi lub nawet na konia(niestety skonczone tragicznie dla psa)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikaliq: wychowanie jest wazne, to prawda ale są też rasy po prostu agresywne z genów i tyle
typu pitbull, kangal, owczarek kakukaski, amstaff itd.
i może byc tak, że nie ważne jak sie starasz to taki pies bedzie chciał sie rzucić na wszystko co sie rusza ¯\_(ツ)_/¯
@Anty_Chryst: No właśnie sęk w tym, że lwia część, żeby nie powiedzieć wszystkie są popełniane przez kundelki z pseudohodowli gdzie bez żadnej socjalizacji a często głodzone czy bite rzucają się ze strachu na wszystko co się rusza. A dla mediów wystarczy, że pies jest trochę wyższy, szerszy i czarny żeby go nazwać rottweilerem.

Swoją drogą jakie to rasy które to niezależnie od wychowania rzucają się na wszystko dookoła?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@robertx: wymieniłem wyżej xd nie chodzi mi, że każdy pies z tej rasy tylko pojedynczy osobnik z danej rasy. Nie bez przyczyny te rasy są na liście psów agresywnych ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: przeczytałeś ten podlinkowany przezemnie artykuł? Tam właśnie badaniami dowodzą że rasa nie ma wpływu na zachowania agresywne. Za to masz tam szerg innych czynników zwiększających ryzyko wystąpienia zachowań agresywnych.
Dodatkowo jednym z wniosków w tych badań jest, że lista ras agresywnych może być szkodliwa bo daje ludziom złudne poczucie bezpieczeństwa, bo jak Fafika na niej nie ma to znaczy że nigdy nie ugryzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikaliq: przeleciałem tylko ale jeśli faktycznie tak tam napisali to są to dla mnie brednie ¯_(ツ)_/¯
no sorry ale pitbull czyli pies stworzony na potrzeby walk na pewno nie jest tak samo agresywny jak np lablador
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikaliq: przeczytałem i nic tam nie ma
nie ma tam żadnych odnośników do tych wszystkich badań. Nie ma żadnego info, że pittbull jest tak samo agresywny jak lablador itd. jest tylko, że psy źle wychowywane częściej są agresywne, no też mi nowość
Jednym słowem artykuł z dupy i tyle