Wpis z mikrobloga

@jaco666b: Jeśli blg spadło do 1, to teoretycznie można butelkować. Ja po prostu czekam aż się w wiadrze uspokoi, drożdże opadną i przelewam na cichą. Zwykle tam jeszcze coś jest do fermentowania. Przy drożdżach górnej fermentacji, temperaturze 20 st. C i niezbyt mocnym piwie (12 blg) wystarczy najczęściej 7 dni + 7 dni.
Jeszcze pytanie: po co cicha? Chmielisz na zimno? Bo jeśli nie, to może zostaw do piwo, niech sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@Nemrod robię pierwszy raz, i sporo czytam.
Chciałbym, żeby wyszło jak najlepsze żeby się nie zrazić, i dlatego chyba chcę cichą-podobno brak osadu drozdzowego w butelkach, i mniej smaku bimbru.
Nie będę chmielil na zimno. Mam brewkita i słód chmielony, ciekaw jestem co z tego wyjdzie. Może później będę chmielił jakby wyszło bez smaku.

Czyli na cichą zlewam "na pałę" i czekam 7 dni?
  • Odpowiedz
@Nemrod: Nie pisz takich rzeczy, że wystarczy 7dni +7dni cichej bo TK tak powiedział a wszyscy powielają. To są głupoty, nikt z ludzi nie zna drożdży i nie wie co im do tej swojej komórki wpadnie za pomysł. Przelewa się na cicha jak już fermentacja się skończy !!! I to i tak tylko w momencie kiedy chcemy chmielić na zimno albo potrzebujemy gęstwy do następnego piwa. Wiem, że napisałeś „najczęściej” ale
  • Odpowiedz
  • 0
@FelippeMassa super, dzięki za rozwianie wielu wątpliwości.

Ile trzymać na cichej?
@jmyung @phila_eagles @FelippeMassa
Nie chcę gęstwy, ale na pierwzzy raz chcę zrobić cichą, dla samej klarowności.

Pytanie co do wody: woda którą będę dolewal na poczatku do obnizenia temp. Powinna być przegotowana (jezeli jest z butelek) czy nie?

Wszystkim dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz
@FelippeMassa: Mówimy w dalszym ciągu o fermentacji, czy może już o leżakowaniu? Bo cicha wciąż jest fermentacją. Jeśli blg się nie rusza przez 3 dni, to po co je przelewać? Chyba tylko na leżakowanie (o ile warzy lagera). Gość jest początkujący i potrzebuje jakichś wskazówek. Pewnie najbardziej się ucieszy z odpowiedzi: nie da się powiedzieć nic pewnego, sam to ustal metodą prób i błędów. Zauważ, że zapytałem go po co chce
  • Odpowiedz
@jaco666b: Olej cichą fermentację. W butelkach i tak będzie osad drożdżowy, bo jest refermentacja. Jeśli chcesz polepszyć brewkita, to zamiast cukru zastosuj ekstrakt słodowy, a najlepiej dodaj chmielu (wtedy jednak trzeba takiego brewkita normalnie gotować). Dobrym pomysłem byłoby chmielenie na zimno, wtedy przelewasz piwo na cichą i na 2-3 dni przed butelkowaniem wsypujesz aromatyczny chmiel (Citra, Simcoe, Amarillo itp.)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaco666b: :tak, nawet i 40L gotowałem. Jak ktoś nie ma warunków chłodzenia dużej warki to można dolać. Ale wtedy rozciebczysz. Można bezpośrednio z butelki wlać.
  • Odpowiedz
@jaco666b: W sumie nic straconego. Po uwarzeniu tego brewkita masz ok. 10 dni na kupienie sobie 50 g aromatycznego chmielu i możesz wtedy przelewać na cichą i chmielić na zimno. Różnica będzie znaczna.
  • Odpowiedz