Wpis z mikrobloga

@151346136: nie pocieszasz ( ͡° ʖ̯ ͡°) przynajmniej dokładam kilogramów, a niższe ciężary dzięki temu zaczynam wykonywać poprawnie :D albo zakończę odchudzanie, wejdę na permabulk mode, i będę miał więcej sił na siady :D
@ArRog: Chcesz siadać Intruderowo? Pchasz mocno biodro, piszczel praktycznie pionowa, ale musisz "otwierać" to biodro, w sensie pracować kolanami, zeby zrobić sobie miejsce i trzymać klatkę w górze, a plecy neutralnie. Przy schodzeniu napinasz dwójkę, ciągle trzymasz napieranie na podłogę, wstajesz pchając właśnie plecy w sztangę i starając się rozerwać ziemię stopami.

Chaos w tym wpisie chyba trochę
@deshix: jak trzymam sztangę nad śródstopiem to nie ma szans na pionowe piszczele. Kolejna sprawa, że szeroko rozstawione nogi są dla mnie bardzo niekomfortowe, mam raczej węższe ustawienie stóp. To wszystko jakby mi nie przeszkadza i jest dla mnie naturalne i komfortowe - pozycja w dolnej fazie na zdjęciu.

Tak samo wstawanie na niższych ciężarach wychodzi mi ładnie w linii pionowej, dopiero przy większych dla mnie ciężarach zaczynam sie łamać bo
Pobierz
źródło: comment_NKzOvmWnQQQFNMeoGTr77FEzjvOQrZ7r.jpg
@ArRog: jak dla mnie to masz ją bardziej nad palcami niż środkiem stopy, do tego jak wstawanie zaczyna się od podniesienia tyłka, to się zrobi dzień dobry
@deshix: Taka perspektywa, ale sztangę mam lowbar, więc imo wyjdzie gdzieś nad śródstopiem. Z resztą dupsko też swoje waży, a jeszcz nie doszedłem do ciężarów, gdzie rozkład masy ciała nie ma znaczenia :)

Niemniej jednak jest dokładnie tak jak piszesz - wstawanie zaczyna się z biodra i mamy dzień dobry. Muszę przeprogramować myślenie i ruch zaczynać tak jak piszesz od pchania plecami. Zobaczymy za tydzień jak pójdzie :)
@ArRog też nie potrafie mieć pionowych piszczeli, nie wiem jak, jakieś to nie możliwe. #!$%@?ł bym sie w takiej pozycji :/
Jak próbuje wall squat to mnie wygina jak jasny #!$%@?
@deshix: Spróbuję następnym razem z lepszego kąta nagrywać ;) A Ty nadal do CityFita na Przymorzu chodzisz? Jak idzie generalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@kRpt: Prawda jest taka, że wcale nie ma takiej zasady, że kolana nie mogę wychodzić przed palce :P Wszystko zależy od naszej budowy. No ale z początkiem ruchu przy wstawianiu mam problem i tego nie ukryję :D
@kRpt: Aktywna stopa (tripod), rotacja kolana, schodzenie na „dwójkę” i schodz do takiej głębokości na jaka możesz sobie pozwolić
@ArRog: Zmieniłem lokal i porę, chodziłem kiedyś przed robota, teraz idę raczej wieczorem. No kula się, chyba do przodu. Nawet sobie wystartowałem xd
@deshix robie to wszystko oczywiście, bez ciężaru to moze jakoś wychodzi, ale z ciężarem - cofam biodra, zaczynam schodzić i kolana wędrują w przód. I mam też problem z rozstawem nóg tj nie moge sie zdecydować na odpowiednią szerokość, raz staje szerzej, raz wężej i nie wiem jak lepiej xd