Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 251)

Poprzednio w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" był znany film Stevena Spielberga o UFO, to tym bardziej nie mogę pominąć jego kolejnego nieziemskiego megahitu, czyli...

„ E. T. '' (1982)

Kilkuletni Elliott mieszka z matką i rodzeństwem na jednym z kalifornijskich przedmieść. Chłopiec bardzo przeżywa rozwód rodziców, nie ma jednak z kim porozmawiać o swoich problemach. Nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się E.T., przybysz z innej planety, który zgubił się podczas ekspedycji badawczej. Między samotnym dzieckiem a pozostawionym przez towarzyszy kosmitą nawiązuje się więź przyjaźni. Tymczasem na ślad E.T. wpadają naukowcy i rządowi agenci, którzy chcą go wykorzystać do własnych celów. Elliott z pomocą rodzeństwa i przyjaciół próbuje za wszelką cenę pomóc przyjacielowi w powrocie na jego planetę.


Chyba do dziś E.T. to jeden z najbardziej rozpoznawalnych kosmitów odwiedzających Ziemię, (no, może trochę Alf mu dorównuje) ¯\(ツ)_/¯
Sama historia nadal bawi i wzrusza, choć film ma już ładne parę lat ;)

Byłem na "E.T." w kinie, chyba to jeden z pierwszych filmów jakie zaliczyłem, a początkowe sceny w lesie to był wtedy dla mnie prawdziwy horror :P ;)

Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, 1080p, lektor lub dubbing, cda.
[- LINK (lektor) -] [
LINK (dubbing) ]

Poprzedni wpis - "Bliskie spotkania trzeciego stopnia".

⇨ #zlotaeravhs -
mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich 250 wcześniej prezentowanych_.
A w zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#fantastyka #scifi #spielberg #bmx ;)
#kosmita #filmnawieczor #nostalgia

Pobierz Montago - (Wpis nr 251)

Poprzednio w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" był znany fil...
źródło: comment_Fq3OUXzOopM7LuwhdIucM1O8hoRofq5B.jpg
  • 1