Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
Nieczynny wiadukt po kolei piaskowej oraz obelisk związany z dawnym podziałem Europy i Polski na Trzy Cesarstwa które w tym miejscu się stykały.

Wiadukt idzie z części mysłowickiej (dawne Prusy / Niemcy) na jaworznicką (Austria / Austro - Węgry) obelisk jest po stronie sosnowieckiej (Rosja).

Tutaj stare pocztówki z tego miejsca

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85t_Trzech_Cesarzy#/media/Plik%3ATr_3_cesarzy_10004.JPG

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jk%C4%85t_Trzech_Cesarzy#/media/Plik%3ATr_3_cesarzy_20005.JPG

#slask #zaglebie #jaworzno #sosnowiec #myslowice #kolej #kolejpiaskowa
sylwke3100 - Nieczynny wiadukt po kolei piaskowej oraz obelisk związany z dawnym podz...

źródło: comment_JGBVxmYmbaQP6eNDFpUNi4XcEhajRnGR.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sylwke3100: coś się tam poprawiło te miejsce, czy dalej zapuszczone jak kiedyś?

@valarr: Po stronie sosnowieckiej masz gdzie usiąść tzn są ławki, nawet miejscem do grillowania, nawet coś w stylu przystani na kajaki czy coś w tym stylu. AA no i droga chyba jest oświetlona.

Nie wiem jak po stronie innych miast.
@sylwke3100: No nie wiem, po stronie Sosnowca, są tylko działki, po stronie Mysłowic chyba jednak byłoby bliżej. Poza tym trochę nie rozumiem co to ma do rzeczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problem byłby z ukształtowaniem terenu, w Sosnowcu zrobili to dawno temu i jest ok. Mimo wszystko po stronie Mysłowic musieliby wykarczować cały teren, pytanie czy warto?

Według mnie powinni z tego mostu właśnie (nieczynnego) zrobić przeprawę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: No nie wiem, po stronie Sosnowca, są tylko działki, po stronie Mysłowic chyba jednak byłoby bliżej. Poza tym trochę nie rozumiem co to ma do rzeczy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Problem byłby z ukształtowaniem terenu, w Sosnowcu zrobili to dawno temu i jest ok. Mimo wszystko po stronie Mysłowic musieliby wykarczować cały teren, pytanie czy warto?


Według mnie powinni z tego mostu właśnie (nieczynnego) zrobić przeprawę
@sylwke3100: Nic z tych rzeczy, przeprawa jest dalej na Sosnowiec, tylko Sosnowiec i Mysłowice się stykają na trójkącie. Wiem że i tak byłby kawałek, mimo to i tak by było sporo lepiej niż obecnie jest, tzn dojechać tam z Mysłowic.

Najlepszym rozwiązaniem w mojej opinii byłoby właśnie wyremontowanie mostku + zrobienie przeprawy przez Białą Przemszę rowerowo/pieszą.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sylwke3100: Nic z tych rzeczy, przeprawa jest dalej na Sosnowiec, tylko Sosnowiec i Mysłowice się stykają na trójkącie. Wiem że i tak byłby kawałek, mimo to i tak by było sporo lepiej niż obecnie jest, tzn dojechać tam z Mysłowic.


Najlepszym rozwiązaniem w mojej opinii byłoby właśnie wyremontowanie mostku + zrobienie przeprawy przez Białą Przemszę rowerowo/pieszą.

@Markus86: Aaaa bo zapomniałem że jaworznicka dzielnica Jęzor została włączona do Sosnowca. Co ciekawe