Wpis z mikrobloga

Właśnie skończyłem czytać sagę "Cykl Demoniczny", która rozpoczęła moją przygodę z #fantastyka i #ksiazki 10 lat temu. Mimo iż zakończenie było intensywne i pełne akcji, to jednak dosyć okrojone i nie zamknęło wszystkich wątków fabularnych, których zakończenie chciałbym poznać.

Nie zmienia to jednak faktu, że cała saga jest wyśmienita, pełna różnorodnych, oryginalnych bohaterów i wielowątkowej fabuły. Poleciłbym ją każdemu, kto lubi #fantastyka a jeszcze nie słyszał o wybawicielu Arlenie Balesie, zielarce Leeshy czy minstrelu "Bezpalcym" Rojerze.

Oceniając całą sagę: 10/10 - z czystego sentymentu, dla serii która wciągnęła mnie do książek.

------------------------------------
#ksiazki #fantastyka #czytajzwykopem

Malowany człowiek, księga I (The Painted Man, wyd. amerykańskie The Warded Man) – 2008[3]
Malowany człowiek, księga II (The Painted Man, wyd. amerykańskie The Warded Man) – 2009[4]
Pustynna Włócznia, księga I (The Desert Spear) – 2010[5]
Pustynna Włócznia, księga II (The Desert Spear) – 2010[6]
Wojna w blasku dnia, księga I (The Daylight War) – 2013 [7]
Wojna w blasku dnia, księga II (The Daylight War) – 2013[8]
Tron z Czaszek, księga I (The Skull Throne) – 2015[9]
Tron z Czaszek, księga II (The Skull Throne) – 2015[10]
Otchłań, księga I (The Core) – 2018[11]
Otchłań, księga II (The Core) – 2018[12]
spardo - Właśnie skończyłem czytać sagę "Cykl Demoniczny", która rozpoczęła moją przy...

źródło: comment_Tfx2C2C0LbdM8niY4OTZb7l1OLFTODWV.jpg

Pobierz
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@spardo: cykl jest skończony? Muszę do niego wrócić i zrobię to z przyjemnością. Czytałam ją w momencie wydania pierwszego tomu mając te naście lat. Dotarłam do Pustynnej Włóczni a potem zabrakło mi cierpliwości na czekanie na kolejne tomy. Nie wiele pamiętam już z samej książki , poza głównym motywem, ale pamiętam że mama musiała dużo razy wołać mnie na obiad a to oznacza że byłam mega wessana :D