Wpis z mikrobloga

Dla smieszków i niedowiarków, moja mama miała kilka razy migotanie, zrobiono jej ablację ( tzw przepychanie żył ) minęło od tej pory marę miesięcy ... Jak dowiedziałem się że nowy Apple watch mierzy EKG i to praktycznie ze 100% pokrycia to długo się nie zastanawiałem... Leżał praktycznie do dziś nie używany, do momentu aż mama się zle nie poczuła i zbadalem jej EKG ... Wyszło migotanie ... Jest w szpitalu, bolała ją tylko głowa i była oslabiona... Myślała że przejdzie samo :/
Dla porównania gorne ekg jest moje, dwa niższe jej

#apple #applewatch #technologia #zdrowie
radoskor3 - Dla smieszków i niedowiarków, moja mama miała kilka razy migotanie, zrobi...

źródło: comment_BkGgVMpp31MYlCGSNEPh2SgPpmSi0tnk.jpg

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • 6
@Gon70: mierzy ekg od modelu 4, ten sceeen jest z aplikacji z telefonu, po zmierzeniu od razu zapisuje w aplikacji, nie wiem czy połączysz z Androidem, prawdopodobnie nie :/
  • Odpowiedz
@radoskor3 mój ojciec kupował AW jak jeszcze ta funkcja nie działała w PL i doradziłem mu żeby nie przepłacał i brał 3 generację, teraz ja pluje sobie w brodę. Jeśli chodzi o Smart zegarki to Apple jest parę dobrych lat przed konkurencją która wcale nie jest tańsza niestety
  • Odpowiedz
@Gon70: nie potrzeba do tego zegarka. jak ktoś ma napadowe migotanie to można to stwierdzić po nieregularnym tętnie. jeśli występuje, to na 99% to migotanie przedsionków.
  • Odpowiedz
  • 86
@radoskor3 Tak tylko pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze ;) Ablacja nie ma nic wspólnego z „przepychaniem żył”. To zabieg w trakcie którego wprowadza się elektrodę przez naczynie w pachwinie do wnętrza serca oraz niszczy się obszary wywołujące zaburzenia rytmu. Są dwie metody - krioablacja (czyli zamrażanie tkanki, z którą styka się elektroda) oraz ablacja prądem o wysokiej częstotliwości (w której na odwrot - rozgrzewa się i koagulują tkankę).
  • Odpowiedz
  • 1
@SirKarson: Ekg w szpitalu potwierdziło migotanie, tak jak napisałem, nie było większych objawów poza złym samopoczuciem i bólem głowy i podwyższonym pulsem ..zegarek pokazał migotanie dlatego pojechaliśmy do szpitala ...
  • Odpowiedz