Wpis z mikrobloga

@Czarny-rycerz_40k: Ostatnio sobie tak czytałem o masakrze w Columbine High School to co mnie uderzyło to właśnie takie podejście do morderców. Zamiast uświadomić sobie jak bardzo #!$%@? byli wtedy ludzie i społeczeństwo (i w sumie nadal jest - takie rzeczy nadal się zdarzają, bo ludzie się nigdy niczego nie uczą na błędach przeszłości), że ze zdolnych młodych gości dało się zrobić masowych morderców to wszyscy "oj jacy my biedni, oj
  • Odpowiedz
@ChochlikLucek Tę sprawę, pod względem psychologicznym, bardzo dobrze opisuje Britton w książce "Profil mordercy" - pokazuje tam, co może być przyczyną, że takie bestie chodzą po tym świecie.
  • Odpowiedz
@riley24 oglądałam kiedyś dokument o tej sprawie. Matka tego zamordowanego chłopczyka miała wielki żal do sędziego, że nie potraktował tych małoletnich zwyrodnialcow jako dorosłych ludzi i umieścił ich w zakładzie poprawczym, gdzie wiedli super życie - mieli prywatne lekcje, opiekę psychologa, markowe ciuchy i wychodzili normalnie na przepustki. Dodatkowo umożliwienie zmiany tożsamości tych bestii sprawiło, że jeden z nich mógł mieć przypadkowy kontakt z rodziną zamordowanego chłopczyka, gdyż okazało się, że
  • Odpowiedz
@LadyRaspberry: I w tym tkwi największy problem, że ludzie dla niektórych są zbyt łagodni. Jeden z nich bodajże po wyjściu z więzienia znowu miał problemy tym razem za posiadania materiałów pedofilskich. Trafił do pudła, ale wyszedł, dostał nową tożsamość itd.
  • Odpowiedz
@damianooo5: Ostatnio na wykopie było chyba z 1-2 miesiące temu. Najśmieszniejsze jest to, że kilka dni przed pojawieniem się znaleziska oglądałeś dokument na ten temat xD No i potem dochodzi do sytuacji w stylu "Ej, ale ja to znam. Pytanie skąd?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Linuksiarz1 podobno sędzia działał pod duża presją - z jednej strony media naciskały na surowa karę dla tych zwyroli, z drugiej strony - inne media naciskały na to, żeby dać im szansę, bo mają dopiero 10 lat. Sędzia zdecydował, jak zdecydował, a czas pokazał, że ta decyzja nie była decyzją słuszną.
  • Odpowiedz
Jakby ktoś chciał to jest polski dokument na ten temat. Bardzo drastyczny i ciekawy. Oglądałam go rok temu i niestety nie pamiętam tytułu, ale jest na netflixsie lub HBO w kategorii polskie dokumenty/filmy.
  • Odpowiedz