Wpis z mikrobloga

Cześć, zrobiłem sobie eksperyment i przez ten miesiąc (dokładnie 16.09-16.10) zacząłem poruszać się do pracy naszym ukochanym MPK. Ogólnie do pracy mam ze swojego domu 13 minut autem i zazwyczaj wychodziłem z domu o 11:40 a przez ten miesiąc o 10:30 żeby zdarzyć na 131 i spokojnie o 11:23 pojechać 115 na magellana. 5 razy 115 na 11:23 w ogóle nie przyjechała i musiałem czekać na kolejny ;-; Stan techniczny autobusów 131 to istna tragedia, nie polecam nikomu tego szczególnie w takich godzinach przez nasyp żuli które szturmują autobus. Jedynym plusem jaki był to zaoszczędzone pieniądze na paliwo bo miesięczny to tylko 100 złotych czyli tyle samo ile paliwo na tydzień ;-;
Nie dziwie się wcale ludziom że wolą auta bo samo MPK to jeden wielki syf który radze omijać szerokim łukiem i nigdy nie powtórzę tego eksperymentu ani nie polecam nikomu innemu robić tego samego co ja (no chyba że Jackass'om)
#wroclaw
Pobierz
źródło: comment_3ujVzZGnchX8uS8FND45wDjudTADh72n.jpg
  • 34
@HesyR: LPG ma tylko jedną zaletę w stosunku do pozostałych paliw CENA. Nawet uber oszczędne disle w warunkach poligonowych są o min 50% droższe niż LPG. Pomijam tematy, gdzie ludzi mierzą spalnia chwilowe w dislach jadąc np autostradą z górki i mają spalanie 3l/100km :).
@piastun: a nie lepiej bylo zamiast dojezdzac do 115 na grunwald, przesiadac sie przy koronie na 118? Tak wiem ze ten drugi jezdzi raz na rok (wiwat wroclawskie MPK i czestotliwosci), ale chyba daloby sie wpasowac w godziny przyjazdu?
@HesyR: Próbowałem też jeździć 115 ale częstotliwość z rozkładem nie pokrywa się albo wcale albo w znikomym stopniu. Rano na grunwald jeszcze da się dojechać, choć luźno nie jest. Koło 15 dojazd na Sępolno to już loteria. Albo nie jedzie albo jest tak zapchany, że na klinikach już wejść nie sposób.
@HesyR: po co Ty na dwunastą jeździsz na Magellana? :O 115 to loteria. Spróbuj kiedyś rano - na Magellana w stronę centrum potrafi stać 40 osób i jak autobus podjeżdża, to już nikt się do niego nie mieści ( ͡° ͜ʖ ͡°)