Wpis z mikrobloga

#wychodzimyzprzegrywu
4 tygodnie temu skasowałem wszystkie gry jakie miałem na komputerze:
- skyrim w ktorego nie grałem
- #leagueoflegends - sporadycznie
- the binding os isaac - sporadycznie w czasie jak coś się gotowało na kuchence
- #hearthstone - codzienie po 3 - 5 gier (tego mi będzie brakowało tzn. kolekcji kart które zdobyłem)
- #worldofwarcraft - 2 lata już w to nie gram
- #apexlegends - 1 gierka w tygodniu
- #pubg - 1 gierka w tygodniu
- #tibia - wbijałem od czasu do czasu popatrzyć na moje bogactwo

dodatkowo poleciały wszystkie "lunchery" steam, origin itp.

zaoszczędzony czas dołożyłem do czasu który spędzałem na nauki #html #css #javascript

Mam 31 lat - dosyć marnowania życia przed grami

Nie wiem czy nie ściągnę lola jak wyjdzie urf ;(
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@samuraj24: polecam Ci NodeJS jak już podłapiesz na froncie kodowanie to wejście w Node będzie bardzo przyjemne a i możliwości staną się o wiele większe przy tworzeniu tych stron, ja teraz planuje dorzucić React do tego i będzie elegancko, też mnie gierki wybijają z rytmu czasem więc bardzo dobrze zrobiłeś wyrzucając je z dysku, mi jeszcze Tibia została ale daje rade wpaść we flow i czasem zapomnieć nawet chary na
  • Odpowiedz
#hearthstone - codzienie po 3 - 5 gier (tego mi będzie brakowało tzn. kolekcji kart które zdobyłem)

- #tibia - wbijałem od czasu do czasu popatrzyć na moje bogactwo


@samuraj24: to właśnie uważam za najbardziej rakowe w grach typowo turniejowych czy MMO. Po jakimś czasie przestaje chodzić wyłącznie o rozrywkę, ale o pozycję w rankingu, gromadzenie bogactw, sprzęt, level, utrzymanie się na topie, "obowiązki" związane z gildią i tak dalej. Słyszałem dawniej od znajomych, że czasem nawet jak nie mieli wielkiej ochoty na grę i tak grali - niejako z poczucia obowiązku.

Dla mnie jest to pewne wypaczenie tego, czym z początku były gry komputerowe - pewną odskocznią od rzeczywistości, obowiązków,
  • Odpowiedz
Jeszcze na marginesie taka anegdotka: jak byłem młody i głupi, grałem sobie w MuOnline. Nabijałem levele, fajnie było. Pewnego razu wyskoczył mi w c--j drogi przedmiot. Po jakimś czasie dałem się oszukać jakiemuś typkowi, wymieniając ten przedmiocik (już nieważne jaki) za warte wiele mniej mikstury (które dawały tymczasowy bonus do statystyk, zamiast permanentnego). Gdym się zorientował, odinstalowałem to g---o.

Z perspektywy czasu, to była najlepsza rzecz jaka mogła mnie spotkać. Stosunkowo tanim
  • Odpowiedz