Wpis z mikrobloga

oho, freethinker


@darvd29: xD

nie wiedziałem, że da się tak utrudniać sobie życie, ale to już nie moja sprawa ;)


@darvd29: @Alex_Krycek: Nie potrzebuję korzystać z zaawansowanych funkcji dokumentów więc w zasadzie to sobie ułatwiam życie. Mam jeden szablon do latexa i docx i do niego eksportuję tekst z md. W md pisze się szybciej niż wyklikuje rzeczy w libreoffice. Nie uważam z kolei, że takie apki jak libreoffice
@Alex_Krycek: @darvd29: Przecież LaTeX to najwygodniejsze narzędzie jeżeli piszesz cokolwiek bardziej skomplikowanego niż tylko blok tekstu. Umieszczanie obrazków, jakiś działań matematyczny czy odwołania do bibliografii są dużo wygodniejsze niż w Wordzie. Jak jeszcze używasz jakiego TeXstudio to jest plug&play.
@qarmin: fajne ale w sumie przerost formy nad treścią. Na androidzie śmiga choćby WPS office, a w ogóle zazwyczaj wystarczają Google docs które są najwygodniejszą opcją na smartfonie. Tylko chmura w dzisiejszych czasach.
@qarmin: Ogólnie to kibicuję, ale korzystanie z interfejsu skrojonego na PC na ekranie dotykowym to duży krok w tył. Kojarzy mi się z Windows Mobile (nie Phone), a i tak tam to lepiej wyglądało, więc takie wynalazki powinno się traktować co najwyżej przejściowo jako metodę na załatanie braku dostosowanych programów.