Wpis z mikrobloga

Jacek Wilk z Konfederacji powiedział, że jego ugrupowanie poprze projekt zakazu edukacji seksualnej (zagrożone to będzie karą do 3 lat więzienia), jutro głosowanie w sejmie. Projekt popiera również PiS. Link do projektu zmian: https://stoppedofilii.pl/wp-content/uploads/2019/02/oiu-2019_projekt-ustawy.pdf

Wilk powiedział "że o edukacji dziecka powinni decydować rodzice" a jednocześnie jest za ustawą, która rodzicom nie daje wyboru, bo jakby chcieli posłać dzieci na taką edukację to i tak edukatorowi będzie grozić 3 lata więzienia na mocy tej ustawy. Więc jaki to jest wybór?

#bekazprawakow #edukacjaseksualna #konfederacja #neuropa #4konserwy #polityka
  • 134
@wAr1948:

Gówno prawda.

A teraz ogólna ocena projektu. Propozycja jest wadliwa z jednej, podstawowej przyczyny:

zakazane ma być propagowanie rzeczy, które są legalne.
Zauważcie, że w projekcie jest mowa o obcowaniu płciowym "małoletniego", czyli osoby do 18 roku życia. Zgodnie z niezmienianymi, innymi przepisami prawa karnego, począwszy od 15 roku życia podejmowanie aktywności seksualnej jest dozwolone (art. 200 k.k. przewiduje odpowiedzialność za kontakty seksualne z małoletnim poniżej 15 lat). Ponadto, propagowanie
A zastanawiałeś się dlaczego "edukację" jest ujęte w cudzysłowie? Chodzi oczywiście o kartę LGBT czy jak to się nazywało. To nie jest edukacja seksualna a jakieś oderwane od rzeczywistości wdrażanie seksualności u najmłodszych.


@wAr1948: Doprawdy? W standardach do których odnosili się twórcy karty LGBT z Warszawy, czyli do "International technical guidance on sexuality education z 2018, jest m.in:

- zagrożenia powodowana przez internet i social media, płynąca z nich niechciana uwaga
Pobierz R187 - > A zastanawiałeś się dlaczego "edukację" jest ujęte w cudzysłowie? Chodzi ocz...
źródło: comment_HcFkcu53P6KBcskgePNkhaif8XiL0m1G.jpg
@R187: Tak, rozumiem i jak dla mnie jest to bardzo dobre.
15-17 letnia osoba nie powinna ciągle słyszeć o tym, że powinna uprawiać seks, bo to takie postępowe itd.
Sama powinna podjąć decyzję kiedy rozpocząć swoje życie seksualne bez jakiejś odgórnej propagandy.

Potem mamy szeregi przegrywów, które uważają, że powinni uprawiać seks, bo każdy "normalny" 16, 17, 18-latek to robi.

Tak nie powinno być. Prowowanie seksu pomiędzy dwójką dojrzałych osób (najlepiej
Tak, rozumiem i jak dla mnie jest to bardzo dobre.


@trevoz: Ale to nie tylko seks, to także "inna czynność seksualna", czyli np. masturbacja

Przeczytaj oświadczenie Stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w tej sprawie:

W myśl Ustawy na przykład wypowiedzenie przez seksuologa czy nauczyciela twierdzenia, że „masturbacja u dzieci i młodzieży, o ile ma charakter tzw. masturbacji rozwojowej, mieści się w normie”, będzie uznane za „pochwalanie podejmowania przez małoletniego innej czynności seksualnej”
@R187: Nie widzę nic złego w tej ustawie. Moim zdaniem pochwalanie seksu 15-latków jest złe i tyle. Oczywiście nie mówię, że 15-latkowie nagle mają przestać uprawiać seks. Każdy ma wolny wybór.


Po prostu powinno się pochwalać seks w monogamicznych związkach w wieku, w którym obie osoby są tego w miarę pewne.

Jeśli nie można pochwalać picia alkoholu czy palenia papierosów przez małoletnich to tym bardziej nie powinno się pochwalać seksu w
@R187: Tak, rozumiem i jak dla mnie jest to bardzo dobre.

15-17 letnia osoba nie powinna ciągle słyszeć o tym, że powinna uprawiać seks, bo to takie postępowe itd.

Sama powinna podjąć decyzję kiedy rozpocząć swoje życie seksualne bez jakiejś odgórnej propagandy.


@trevoz: to "edukacja seksualna" ma przekaz, że te osoby powinny uprawiać seks? Przecież dzieciaki to słyszą od rówieśników\swojego kręgu znajomych\mediów.

Potem mamy szeregi przegrywów, które uważają, że powinni
,,Art. 200b. §1. Kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega

grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§2. Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie

przez małoletniego obcowania płciowego.

§3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w §2 za pomocą środków masowego

komunikowania, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§4. Kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej

czynności
To sex 15latków jest zły czy mają wolny wybór? To co piszesz się wyklucza


@Sefton: Seks 15-latków generalnie jest zły, ale mają do tego prawo.
Co innego nakłanianie przez autorytety, np. nauczycieli. To jest jednoznacznie złe moim zdaniem i powinno być faktycznie karane.

Ale to nie tylko seks, to także "inna czynność seksualna", czyli np. masturbacja


@R187: Dla mnie masturbacja również jest zła ;) Ogólnie róbta co chceta, ale nie
Poproszę o wypowiedź, w jaki sposób wyżej zacytowana ustawa miałaby wpływać na edukację seksualną.


@wAr1948: Przecież już napisałem. W paragrafie 4 jest napisane, że "kto propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletniego obcowania płciowego lub innej czynności seksualnej (...) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.” a inna czynność seksualna to np. masturbacja.

Na jakiej zasadzie to by działało to masz to opisane w oświadczeniu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, które już cytowałem:

W
@R187: no tak, ta broszura w zaden sposob nie godzi sie z tym co zostalo zaprezentowane w poprzedniej, to jest uczenia dzieci o masturbacji i uznanie, ze trzeba by bylo to obowiazkowe

niewatpliwie prezentowanie dziecku czynnosci seksualnej
czyli te szeregi przegrywów są przegrywami bo uważają, że powinny uprawiać sex? Są przegrywami dlatego, że czują potrzebę sexu ale ale nie wiedzą, jak tę potrzebę zrealizować.


@Sefton: Nie, tacy ludzie są ofiarami współcześnie promowanego hedonizmu, który leci z mainstreamowych mediów, a teraz okazuje się że chce się wedrzeć również do szkół.

to "edukacja seksualna" ma przekaz, że te osoby powinny uprawiać seks?


@Sefton: Ja miałem edukację seksualną na WDŻ