Wpis z mikrobloga

Jacek Wilk z Konfederacji powiedział, że jego ugrupowanie poprze projekt zakazu edukacji seksualnej (zagrożone to będzie karą do 3 lat więzienia), jutro głosowanie w sejmie. Projekt popiera również PiS. Link do projektu zmian: https://stoppedofilii.pl/wp-content/uploads/2019/02/oiu-2019_projekt-ustawy.pdf

Wilk powiedział "że o edukacji dziecka powinni decydować rodzice" a jednocześnie jest za ustawą, która rodzicom nie daje wyboru, bo jakby chcieli posłać dzieci na taką edukację to i tak edukatorowi będzie grozić 3 lata więzienia na mocy tej ustawy. Więc jaki to jest wybór?

#bekazprawakow #edukacjaseksualna #konfederacja #neuropa #4konserwy #polityka
  • 134
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@R187: Czyli ani na biologii ani na WDZ nie sa poruszane tematy seksu, ciazy, antykoncepcji, chorob wenerycznych, miesiaczki etc?

na Wikipedii, tam są dość obszernie artykuły o rozmaitych rodzajach masturbacji


Czy takie zajecia mialyby wygladac na zasadzie nauczyciela wf ktory np pokazuje dobrze wykonany przewrot w tyl?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Czy takie zajecia mialyby wygladac na zasadzie nauczyciela wf ktory np pokazuje dobrze wykonany przewrot w tyl?


@adam1105: Czy zajęcia z historii na temat II wojny światowej polegają na zrzucaniu bomb atomowych na japońskie miasta?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czyli ani na biologii ani na WDZ nie sa poruszane tematy seksu, ciazy, antykoncepcji, chorob wenerycznych, miesiaczki etc?


@adam1105: Są poruszane, ale mało. Jak przejrzałem program WDŻ to mnie to osobiście by znudziło i gdybym miał mieć coś takiego w szkole to bym prosił rodziców by mnie z tego wypisali.
  • Odpowiedz
0

No tak, ale jak czytam, to edukacja seksualna ma być karana, więc także i te kwestie?

@Sefton: Czytałeś tą ustawę? Rozumiesz co to znaczy 'propagowanie' czy nie?


@trevoz: Propagowanie pedofilii czyli kontaktu z dziećmi przed okresem pokwitania lub jego trakce w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej.

Zadaję pytanie, więc jak chcesz tylko odpowiedzieć pytaniem to daj sobie spokój
  • Odpowiedz
Zadaję pytanie, więc jak chcesz tylko odpowiedzieć pytaniem to daj sobie spokój


@Sefton: Jeśli nauczyciel powie 'No elo, macie tutaj prezerwatywy, seks w wieku 15lat jest dobry, więc ruchajcie ile chcecie" to taki nauczyciel zgodnie z tą ustawą idzie do więzienia.

A jeśli po prostu mówi o seksie i nie ma nigdzie nakłaniania do uprawiania go to taki nauczyciel do wiezięnia nie pójdzie. Bo to nie jest propagowanie seksu wśród
  • Odpowiedz
Czy zajęcia z historii na temat II wojny światowej polegają na zrzucaniu bomb atomowych na japońskie miasta?


@R187: nie ladnie odpowiadac pytaniem na pytanie. Ok rozumiem tylko teoria. Opis zdarzen, przeczyny i skutki.

Są poruszane, ale mało


@R187: Dlatego pytalem "Czego brakuje w obecnej edukacji seksualnej odnosnie bezpieczenstwa"
  • Odpowiedz
Zadaję pytanie, więc jak chcesz tylko odpowiedzieć pytaniem to daj sobie spokój

@Sefton: Jeśli nauczyciel powie 'No elo, macie tutaj prezerwatywy, seks w wieku 15lat jest dobry, więc ruchajcie ile chcecie" to taki nauczyciel zgodnie z tą ustawą idzie do więzienia.

A jeśli po prostu mówi o seksie i nie ma nigdzie nakłaniania do uprawiania go to taki nauczyciel do wiezięnia nie pójdzie. Bo to nie jest propagowanie seksu wśród
  • Odpowiedz
To że ktoś się nie uczył czegoś na temat ludzkiego ciała nie oznacza, że inni mają również się nie uczyć


@Mirrak: Nic takiego nawet nie sugerowalem. Pytalem tylko jak niekorzystnie na was to (brak edukacji seksualnej z masturbacji) wplynelo i czy w zwiazku z tym podjeliscie jakies dzialania zeby sie doedukowac. No bo zgodzimy sie, ze edukacja seksualna jest potrzebna
  • Odpowiedz
@R187: jak widzę przeciwników edukacji seksualnej to wyobrażam sobie, że oni myślą, że te lekcje będą wyglądać tak, że do przedszkola przychodzi nauczyciel #!$%@? rytmiki, pokazuje dildosa i pokazuje jak sobie walić konia

to jest już chore i za samo sugerowanie takiego czegoś trzeba by wsadzać do więzienia, bo kto normalny myśli, że ekipa z WHO taki ma plan na seksualizacje dzieci? mózg mi rapuje
  • Odpowiedz
Pytalem tylko jak niekorzystnie na was to (brak edukacji seksualnej z masturbacji) wplynelo i czy w zwiazku z tym podjeliscie jakies dzialania zeby sie doedukowac


@adam1105:

Nijak, ale np brak edukacji seksualnej wpłynął na osobę która zaszła w ciążę mając 13/14 lat np.
Albo wiara w to że stosunek przerywany
  • Odpowiedz
@R187: I w tym momencie cieszę się, że nie zagłosowałem na Konfederację, chociaż rozważałem taką opcję z uwagi na ich program gospodarczy. Byłem jednak pewien, że głosując na Konfe prędzej czy później przyjdzie moment, że będzie za nich wstyd, nie spodziewałem się jednak że taki moment przyszedł tak szybko. Na szczęście mam czyste sumienie.
  • Odpowiedz
No tak, świetnie, zabierzmy osobom młodszym niż 18 lat dostęp do wiedzy


@R187: Ty tych młodych traktujesz jakby 99% społeczeństwa siedziało na głębokiej wsi a seks znało tylko z kasety znalezionej w szafce ojca lub numeru bravo girl.
  • Odpowiedz
Ty tych młodych traktujesz jakby 99% społeczeństwa siedziało na głębokiej wsi a seks znało tylko z kasety znalezionej w szafce ojca lub numeru bravo girl.


@tellet: Okazuje się, że wg lewaków 14-latek nie jest w stanie sobie sprawdzić w internecie jakie są metody antykoncepcji i wg takiego @Mirrak brak edukacji seksualnej przyczynia się do większej liczby ciąż u nastolatek.

To jest po prostu śmieszne. Mamy XXI w., czy wy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@trevoz: @tellet: Poczytajcie sobie jakiś głupoty potrafią wypisywać o seksie nastolatki na portalach internetowych (czyli jak najbardziej ci z internetem).

Jest też kwestia tego, że nie każdy w ogóle będzie chciał coś takiego sprawdzić i jak będzie miał okazję uprawiać seks to po prostu to zrobi, niezależnie od tego czy posiada odpowiednią wiedzę czy nie.

Czy sądzicie że wszyscy nastolatkowie są świadomi np. faktu, że w preejakulacie mogą
  • Odpowiedz