Wpis z mikrobloga

Wykopki drogie, jak szukać stażu ? Jestem z okolic Krakowa i szukam stażu w .Necie (a z braku łaku wysyłam CV na jakieś juniorki). Ale z ofertami słabo, nie wszystkie frimy dają do siebie jakiś kontakt. A zostać zaproszonym to wyczyn, trochę nie wiem co zrobić bo już 2-3 tygodnie szukam i byłem na dwóch rozmowach tylko. Chciałbym podjąć pracę jak najszybciej ale coś nie idzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie #staz #it #praca
  • 12
@LazyInitializationException: projektów mam więcej tylko w CV dodałem 3 największe. Ogólnie mam braki z wiedzy teoretycznej (zawsze się uczę z tutów i stacaka więc to dlatego). Dziś byłem na rozmowie na juniora ale typ się okazał bucem i mnie cała rozmowę obrażał (°° (°° (°°
@DeathDust98: dlatego 2-3 miesiące powinieneś przed rozmową zacząć czytać książki techniczne - książka o podstawach twojego języka, książka o frameworku, którego używasz. Książka o wzorcach projektowych oraz czystym kodzie. Dodatkowo ćwiczyć pisanie algorytmów (nie tylko w IDE, ale też na kartce w notatniku) bo w wielu firmach dostaniesz zadanie do rozwiązania na kartce/tablicy/czy jakimś codility.

Jak zauważyłeś kandydatów jest teraz setki i ciężko się dostać, a tzw "projekty" na gicie ma
@marcinkovvsky: po pierwszej rozmowie nie dostałem żadnego feebacku niestety, po drugiej sam wywnioskowałem że muszę ogarnąć głębiej samego .neta, generyki i kolekcje, wzorce projektowe. Bo to mi poszło najgorzej, myślę że wyszedłem dobrze w jego oczach jako "człek" gorzej było z wiedzą. Z ludźmi jest trochę gorzej, mam ziomka który pracuje w .necie ale jest świeżym juniorem i wątpie że jego polecnie coś da.
Może nawet dojść do takiej sytuacji, że kandydat zna wszyskie wymagane technologie, a nawet kilka niewymaganych technologii, od strony technicznej plasuje się na świetnego juniora, ale jest małomówny, nieśmiały, bucowaty i sprawie wrażenie, że on chce pracować wszędzie (a dla pracodawcy MUSISZ udowodnić, że chcesz pracować w konkretnie ich firmie, a nie dla innej - nawet jeśli tak nie jest i robisz masówkę). Z drugiej strony może być kandydat, który mało umie
@HAL__9000: no nie do końca, bo jak szukałem 1 pracy to ja własnie byłem tym 2, gówno umiałem, jedyne co mnie ratowało to własnie to, że sporo książek czytałem o soft skillach i marketingu wiec umiałem się "sprzedać" na rozmowie.

A po rozmowie powiedzieli mi, że była masa osób co umiała więcej ode mnie, ale nie potrafili się wysłowić, nie obchodziła ich za bardzo kultura firmy i że będą częścią tej