Wpis z mikrobloga

Jakbym miał podstawowe wykształcenie i mieszkał na wsi i słyszał jak te "mieszczuchy" psioczą o tym, że

wieśniaki i nieroby wybrały nam rządy

i słyszał to co wybory to sam bym głosował na PiS, żeby im jeszcze więcej #!$%@?ć

W Polsce kulturę osobistą posiada mam wrażenie kilkanaście % osób, każdy inny nie potrafi rozmawiać i kończy się tym, że

jeśli nie jesteś za tym za czym ja jestem to jesteś moim wrogiem i zagłosuję tak, żeby ci #!$%@?ć

I to nie tyczy się tylko niewykształconych pracowników niższego szczebla, tylko często osób, które zatrudniają tych ludzi i mentalnie czują się od nich 100x lepsi

Dlatego w Polsce nie ma czegoś takiego jak kultura biznesowa, #!$%@? dupa i kamieni kupa

#gownowpis #wybory #patologiazewsi #patologiazmiasta
  • 5
@niochland: jeśli miałbyś skończona podstawowke i zyl typowo wiejskim prostym życiem to byś takiego tekstu nie usłyszał, bo zapewne nie wchodzilbys na Mirko i nie zadawał się z "mieszczuchami". Czym innym jest psioczenie we własnym gronie (Mirko to taka mała społeczność, takie większe wspólne grono) a czym innym mówienie na głos takich rzeczy. Ale racją jest, ze wiele osób wypowiada publicznie takie zdania, na przykład na Facebooku a wiele osób to
@niochland Z doświadczenia:

Człowiek ze wsi:
- Uczony od dziecka przez rodziców żeby się rozwijać
- Szanuje swoją rodzinę, rodzina odwdzięcza się tym samym
- Pracowity i przedsiębiorczy, cena gruntu poza miastem pozwala mu postawić warsztat samochodowy/sklep/wybudować hurtownię materiałów budowlanych itp.
- Poznał miasto na studiach więc nigdzie nie czuje się obco
- Jest dumny ze swojego pochodzenia

Człowiek z miasta:
- Uczony od dziecka przez rodziców, że jest elytom nie to