Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Boję się trochę systemu antyplagiatowego. Piszę wszystko własnoręcznie lecz są rzeczy które nie przeskoczę. Dotyczy to wszelkich wzorów czy kroków analizy. Normalnie bym to walił ale ktoś się uparł na minimum 15 stron na rozdział + 30 książek. I tak z 30 stron zrobiło się ponad 70 przypisów, ponieważ nie napiszę od nowa całej metody działania. Czasem jest moje zdanie + kolejne z przypisem i na przemian. Zazwyczaj jak piszę to robie na zasadzie: 1. Coś czytam i opisuję to własnymi słowami, dokładając przypisy z tego źródła, bądź na siłę szukam innych 2. Znajduje jeden artykuł, który finalnie tłumaczy jak coś wygląda i na jego podstawie piszę swoje dokładając co nieco ze źródeł literaturowych z tego artykułu i innych rzeczy. Wcześniej pisałem również pracę dyplomową (2 lata temu inny kierunek) to mi plagiat strzelił na streszczeniu i bibliografii, co mnie mocno wkurzyło, lecz teraz znowu wylecieli z jakimś nowszym syfem antyplagiatowym. Wkurza mnie to, praca odtwórcza (teoria) a człowiek musi się więcej bawić z synonimami niż nauką. Podczas gdy większość frajerów na uczelni robiło copy paste z obcojęzycznych źródeł.

#studbaza #studia #zalesie #antyplagiat #plagiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 7
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie przejmuj się. Antyplagiat zawsze pokazuje, że coś jest nie tak, a to promotor czy inny opiekun ocenia czy to rzeczywiście jest plagiatem. U mnie czepił się o nazwy własne, zwroty związane z dziedziną, bibliografię i kilka cytatów.
  • Odpowiedz
NaćpanaMarzycielka: 1 sprawa - jak coś przepisujesz słowo w słowo to obowiązkowo dajesz w cytat ""

2 sprawa - wszelkie parafrazy muszą mieć przypisy do źródeł

3 sprawa - nawet jak ci system wykryje jakieś zapożyczenia to ostatnie słowo należy do promotora

4 sprawa - jak masz wątpliwości to idź do promotora

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz