Wpis z mikrobloga

No to w przyszłej kadencji czekają nas:
- zwiększenie cen prądu już za rogiem a potem za ciosem inne media,
- zwiększenie stop procentowych,
- upaństwowienie banków spółdzielczych,
- myślę, że znajdzie się coś na studentów, np. wymóg przepracowania kilka lat w kraju lub zwrot pieniędzy za studia przy wyjeździe za granicę (jakoś będą musieli zatrzymać nową falę wyjazdów, która prawdopodobnie nastąpi),
- kolejne przykręcanie śrubki przedsiębiorcom, może wzrośnie jeszcze składka ZUS,
- pensje minimalne do góry, napompowanie inflacji,
- 14 emerytury,
- kolejne dodatki do kaszkojadów,

Z pozytywnych rzeczy, ilość Hitlera w sejmie wzrośnie do nieznanych wcześniej poziomów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wybory
  • 56
  • Odpowiedz
@Ark00: jeśli coś podobnego do punktu "myślę, że znajdzie się coś na studentów, np. wymóg przepracowania kilka lat w kraju " naprawdę się stanie, to chyba mocno wzrośnie liczba osób, które zaginęły w trakcie wycieczek zagranicznychXDDDd
  • Odpowiedz
@Draakul: Sorry, nie mogę już edytować tamtego komentarza. W takim razie praca w czasie studiów powinna sie liczyć na poczet odpracowania studiów, ale teraz jak znieśli PIT do tych 26 lat, to tak trochę średnio z tym "odpracowywaniem".
  • Odpowiedz
i #!$%@? z tego, bo wyborcy pisu nie zauważą korelacji - np. moja mama znajdzie jakieś wytłumaczenie tych wszystkich podwyżek


Widać twoja mama ogarnia więcej niż ty. Inflacja wzrosła w każdym kraju Europy z poza strefy euro, choćby z powodu wycofania się kapitału z walut tego regionu. Mamy niższą inflację niż Czechy, Rumunia, Węgry, gdzie nie było żadnych wielkich programów socjalnych, więc wiązanie 500+ z inflacją świadczy tylko o braku podstawowej wiedzy.
  • Odpowiedz
@bociek111: @Ark00: i wy myślicie, że jak zmienicie nazwę czy formę to zmieni to istotę sprawy? Nadawalibyscie się na polityków.

Wasze pomysły to dalej jest odpłatność za studia, w takiej czy innej formie. Więc po pierwsze musielibyście to przepchnąć, a po drugie jak będziecie ścigać tych, co jednak po studiach wyjadą?
  • Odpowiedz
Jest to chyba jeden z najgłupszych wpisów jakie ostatnio widziałem. Niby dlaczego miałoby się to nie liczyć? Żeby sztucznie przedłużać pozostanie ludzi w kraju?

Takie coś od razu wykoleja się w przypadku jakiejkolwiek recesji i ogromnego bezrobocia wśród młodych. Może praca na studiach miałaby się jeszcze nie liczyć do stażu pracy?


@Awerege: Teraz praca na studiach sie nie liczy do stazu pracy jesli chodzi o urlop. Jesli pracowales 2 lata
  • Odpowiedz
@pat1ryk: inflacja u nas jest duzo wyzsza niz w krajach euro. Jednak sposob ustalania koszyka oraz to jak sie zachowujemy ukrywa wielkosc inflacji we wskazniku. Ceny rosna bardziej niz gdzie indziej.
  • Odpowiedz