Wpis z mikrobloga

Na kartach wyborczych zamiast nazwisk i partii powinny być testy z pytaniami jak z latarnika typu
Czy jesteś za podniesieniem kwoty wolnej od podatku
Czy jesteś za ograniczeniem wpływu państwa na władze sadownicze itp.
I wtedy twój głos idzie na partię z której postulatami najbardziej zgadzają się twoje odpowiedzi z testu
Może wtedy w tym kraju w końcu coś by się zmieniło
#wybory
  • 12
@BarkaMleczna: no może i by był, tylko wtedy na przykład mnie by mogło wyskoczyć czysto programowo coś koło współczesnej, a wszyscy wiemy jak to się skończyło, bo nie tylko zapowiedzi się liczą, ale i zaufanie że te zapowiedzi będą spełniane.
@lsentoR nie, bo w tym roku pytania były wybitnie #!$%@? i bardzo łatwo zrobić #!$%@? pytanie.

Np. twoje pytanie o podniesienie kwoty wolnej od podatku to tak naprawdę pytanie skąd w takim razie wziąć brakujące pieniądze, albo jaki dział przestać finansować.

Więc pomysł do dupy
@lsentoR jak powiedziałem tacie że zrobiłem test na latarniku wyborczym i dostałem Lukrecję to stwierdził że to manipulacja i że prawda jest w telewizji, a nie w internecie () Aż mi się smutno zrobiło
@lsentoR: z tego co kojarze to system realizujacy taka koncepcję jest gdzies w samorzadzie w Niemczech, tj. wskazujesz swojego przedstawuciela ws. edukacji, innego ws. finansow, a w niektorych kwestiach sam mozesz głosować