Wpis z mikrobloga

Jak poprawnie napisać system rejestracji np. pacjentów na wizytę czy miejsca w kinie? Czy wizyta powinna być osobnym modelem/ tabelą w bazie danych? Czy wyciąganie takich danych z bazy nie będzie czasochłonne, jak np. będę chciał, żeby na stronie było wyświetlone, które terminy są wolne, albo które siedzenia w kinie są zajęte? Nie mogę znaleźć w internecie jakichś przykładów. #naukaprogramowania #python #flask
  • 6
@SalsaDeAmigo: Rozbiłbym to na 2 osobne tabele a zaciąganie danych zawsze będzie czasochłonne. Możesz wykorzystać widoki aby trochę zyskać na wydajności :) i przechowywać w nich tylko to co będziesz potrzebował przy funkcjonalności rezerwacji terminu.Poczytaj sobie o normalizacji bazy danych to pokaże Ci pewien pogląd jak skutecznie rozbić tabele na mniejsze.
@izzy4busy:

Rozbiłbym to na 2 osobne tabele


Powiedzmy, że "Klient" i "rezerwacja"? Czy coś innego?

wykorzystać widoki aby trochę zyskać na wydajności


Co masz na myśli? Nie rozumiem w jaki sposób miałbym wykorzystać views.
@GlenPL: Mam problem z wyobrażeniem sobie w jaki sposób miałbym potem wyświetlać tylko wolne terminy. Masz może pomysł jak można zrobić bez JS? Ogarniam tylko python i trochę html i css. Trochę ajaxa i JS liznąłem, ale chciałbym spróbować zrobić bez tego.