Wpis z mikrobloga

Ech, przekopałem internet, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, a nie da mi to spokoju xd
Z rachunku w euro w niemieckim banku został wysłany przelew do na rachunek w złotówkach w polskim banku i który bank dokonuje przewalutowania? Polski dostaje w euro i wymienia na złotówki czy niemiecki wymienia na złotówki i wysyła? Czy to zależy od tych rodzajów przelewów, tj. SEPA I SWIFT i tym kogo nadawca obciążył kosztami podczas zlecania go? W internecie znajduję sprzeczne informacje i namieszały mi we łbie xD
#banki #bankowosc #finanse
  • 4
  • Odpowiedz
@Szmatuch: To zależy w jakiej walucie został wysłany przelew (czyli co ustawił nadawca przelewu). Jeśli wyszedł w EUR, to przewalutuje go polski bank. Jeśli wyszedł w PLN, to przewalutował go już bank niemiecki.
  • Odpowiedz
@ms93: Ach, czyli że można zlecić w jakiej walucie ma być wykonany ten przelew? W sumie ma to sens i mogłem na to wpaść, jak zwykle tracę energię na drążenie tematu przez co nie wpadam na takie oczywiste wnioski xD Na swoją obronę dodam, że ja korzystam z konta walutowego i kantoru banku, więc nie wiem jak wygląda przelew zagraniczny, a info dla kolegi xddddddd
Dziękuję!
  • Odpowiedz
Na swoją obronę dodam, że ja korzystam z konta walutowego i kantoru banku, więc nie wiem jak wygląda przelew zagraniczny, a info dla kolegi xddddddd


@Szmatuch: przelewy sie zleca na konta walutowe a pozniej sie wymienia w kantorze, bo inaczej masz straszna marże :)
  • Odpowiedz