Wpis z mikrobloga

@kwasnajezyna: ziomek, bardzo ci współczuje. Ja się trochę dałem tez wciągnąć w takie wieczne poczucie winy, i mimo, że zarabiam już ponad te 15k, co mi starcza na wszystko i więcej i ogólnie mam już w dupie pieniądze, to i tak dowiaduje się, że 'syn koleżanki mojej starej' jest jakimś analitykiem w szwajcarskim banku i zarabia 4x tyle - nie daj się wciągnąć w to bagno, nie pozwól, żeby Twoja
  • Odpowiedz
@Bellie: ojciec już emerytura, mama coś koło 6-7, ale mieszkają w małym mieście powiatowym, ogólnie matka całe życie więcej zarabiała od ojca i to ona głównie komentuje zarobki innych ludzi
  • Odpowiedz
@kwasnajezyna: matka ma pewnie własny biznes? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak pracujesz dla siebie to ludzie średnio zarabiają 5-10k na czysto. Jak pracujesz u kogoś to ta stawka, którą ty masz jest jak na dzisiejsze warunki nawet bardzo wysoka, szczególnie jeśli to średniej wielkości miasto.
  • Odpowiedz
@kwasnajezyna: też mieszkam w Krakowie i Cię rozumiem. Jestem starsza jakieś 4 lata, więc wiem ile ludzie zarabiają w moim wieku - wielu dopiero po 4-5 latach pracy tyle osiąga, także jesteś w dosyć dobrej sytuacji. Jak sprawdzisz stawki dla np. junior developera to zaczynają się od 3k BRUTTO. Nie daj sobie wmówić bzdur, przez osoby, które prowadziły własną działalność wiele lat. Mój ojciec w dobrych okresach zarabiał na dzień
  • Odpowiedz