Wpis z mikrobloga

Chce kupić parę podstawowych narzędzi wiertarka, wkrętarka, szlifierka katowa i potem jeszcze kilka. Swoją kolekcję chciałbym zamknąć w jednej firmie. Ot, tak żeby fajnie to też wyglądało w kąciku warsztatowy domowym. Jest firma (albo linia produktów z danej półki) która w różnych narzędziach trzyma wysoki poziom wykonania? Zastosowanie czysto amatorskie jedna wolałbym produkty z raczej sredniej/wyższej półki. #remontujzwykopem #warsztat #pytanie #pytaniedoeksperta #remont #elektronarzedzia #majsterkowanie
  • 22
  • Odpowiedz
@Joxek: sprawdź ofertę Ryobi, duży plus ich sprzętu to jeden rodzaj akumulatora do wszystkich elektronarzędzi. Mam z Ryobi piłę tarczową i szlifierkę kątową i mogę polecić. Wyższa półka to Hilti, Makita, Dewalt, Milwaukee.
  • Odpowiedz
Zależy od budżetu. Najlepiej to granatowy Bosch (profesjonalna linia), DeWalt, Makita. Warto jednak sprawdzić też Black Deckera (to samo co DeWalt ale w wersji budżetowej), bardzo fajne robi również Metabo. O AEG etc. sie nie wypowiadam.
Makita ma fajne sety narzędzi w jednej walizce, zainteresuj się.
  • Odpowiedz
  • 0
@Joxek makita - łatwość serwisowania samemu i wymiany elementów. Bosch - serwis w 2 dni i wytrzymalsze od makity. Polka cenowa ciut wyższa za Boscha. A i makita ma ładniejsza kolorystykę i design. Jeszcze obczaj DeWalt i hitachi Ale to już bardziej sprzęt do katowania
  • Odpowiedz
  • 0
@Joxek A i bosch kompatybilność między różnymi narzędziami np akumulatory. I bosch ma fajne lampy Led na aku:D itp itd. A i 1 boschem wybudujesz kilka bloków mieszkalnych bez większych usterek
  • Odpowiedz
@Joxek: Mam Makitę, kilka sprzętów Boscha (wiertarkę konsumencką i młot profesjonalny), Black Deckery, ba nawet lidlowskie Parkery - do użytku domowego cokolwiek markowego nie weźmiesz spokojnie da radę.
  • Odpowiedz
@Joxek: Na yt jest dużo filmów z testów bardziej i mniej rzetelnych. Polecam kanały anglojęzyczne. Z tego co ja oglądałem to dewalt i milwaukee top1 (mówimy o sprzętach aku). Roznice miedzy nimi są bardzo małe. Przykładowo dewaltem zrobisz o 7 dziur więcej, ale milwaukee zrobi je o 2min szybciej. To już detale. Ten pan robi to dobrze. Bosh, Hilti, makita wyglądają słabo na tych testach.
  • Odpowiedz
@Joxek: Obejrzyj sobie w Castoramie firmę Erbauer. Robiona przez amerykańskiego Skilla na lepszych podzespołach. Całkiem dobre akumulatory, po spiłowaniu jednego ząbka będą pasować też te od Skilla. Cenowo są tańsze od wyżej wymienianego DeWalta czy Boscha niebieskiego, a jakościowo tak bardzo nie odstają. Szczególnie od tego drugiego, który wg mnie ma zawyżoną cenę w stosunku do konkurencji. Jeżeli to mają być prace domowe to wystarczy Ci w zupełności i będziesz
  • Odpowiedz