Wpis z mikrobloga

Mirki help c-----a sytuacja
Skonczyl mi sie dowod osobisty dwa dni temu, paszportu nie mam a jestem w #niemcy na #emigracja... dowiedzialam sie probujac sie wpisac na spis wyborcow.

Ale pal licho te wybory, do PL mam ponad 900 km, a ja za miesiac mam wylot do Chorwacji. Ma ktos jakis pomysl, co zrobic w takiej sytuacji? Jak chociazby na tymczasowo wyrobic szybko jakis dowod/paszport, najlepiej przez pelnomocnictwo? Nastepny konsulat mam 3h dalej autobusem, a ja pracuje i nie ma mozliwosci, ze powiem o tym w pracy, bo wszyscy obcokrajowny musza miec wazne papiery, bo inaczej wylatuja w trybie natychmiastowym
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Parapapamango: dowód wyrabiasz online - bez opłaty wystarczy zuploadować zdjecie (musi byc odpowiednie), trwa to max 2 tyg.co do odebrania to nie wiem czy pelnomocnictwo notarialne nie jest potrzebne.
  • Odpowiedz
@Parapapamango: Dowód możesz wyrobić online, ale odebrać musisz w Polsce osobiście. Chyba nie masz innego wyjścia jak wizyta w konsulacie i wyrobienie paszportu tymczasowego, plus złożenie wniosku o zwykły, na który jednak trzeba poczekać.
  • Odpowiedz
  • 0
@cage20 nie moge online, bo do tego musze miec albo konto w banku internetowym albo miec startbdowod elektroniczny. Ja mam zwyczajny, a konta w internetiwym banku nie mam niestety. Chyba pozostaje mi wziecie urlopu i wyjazd do konsulatu...
  • Odpowiedz
@Parapapamango: Dokładnie, weź dzień wolnego i jedź. Dodatkowo przy składaniu wniosku o paszport załóż sobie profil zaufany epuap, jeśli będzie to możliwe przy przeterminowanym doeodzie, dzięki temu złożysz papiery o dowód online i odbierzesz sobie kiedyś w Polsce, przy okazji ;) Jeśli nie będzie to możliwe teraz, załóż sobie przy odbiorze paszportu.
  • Odpowiedz