Wpis z mikrobloga

Hej drodzy koneserzy Kuwejckich olejów! (ʘʘ)

Pozdrawiam Was, doglądając moich zapasów, porozrabianych i przygotowanych do leżakowania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jako, że wiele osób pytało jak rozrobić oleje, żeby nie zepsuć zapachu, prędko ogłaszam co udało mi się ustalić:

1. Zmieszać spirytus z wodą do osiągnięcia 80% alko
2. Można do lodówki na tydzień włożyć, żeby spowolnić początkowe procesy, a później w temp. pok. w zaciemnieniu
3. W zależności od oleju między 1-12mies. czekania aż się dobrze wszystko zmiesza przegryzie, aż zapach dojrzeje i gotowe! ()

Tylko pytanie jakis spityrus i jaka woda...

Póki co ustaliłem, że sensowną opcją jest np. spirytus skażony, choćby marki alpinus, lub inny: http://www.alpinuschemia.com/pl/oferta-dla-firm/alpinus-chemia/odczynniki/show/79

A z wodą jest większy problem, bo niby najczystsza będzie woda do iniekcji, ale jest tylko na receptę, więc ciężki temat ;] https://www.mp.pl/pacjent/leki/lek/27354,Aqua-pro-Injectione-Polpharma-rozpuszczalnik-do-sporzadzania-lekow-parenteralnych

Ewentualnie podobno również dobra jest woda do receptury aptecznej:
http://aptekao.pl/preparaty-bez-recepty/9688-woda-oczyszczona-100-g-5909991243630.html

Albo woda demineralizowana jakości farmaceutycznej:
https://www.kolorowka.com/pl/p/Woda-demineralizowana-jakosci-farmaceutycznej-120-g/579?fbclid=IwAR0feMvNJ68Vm7M-Z61uWkapY8B2aclGO2QBlEwv6-eKDl9FXcEp_jNFjJo

Aha i rozcieńczenie! Różne są szkoły ale generalnie od 1:3 (25%oleju) do 1:5 (17%oleju) stosuje się najczęściej, w zależności od oleju i preferencji.

Niektórzy dodają dodatki, np. gliceryna dla zwiększenia trwałości zapachu i zmniejszenia wysuszania skóry.

Tyle co udało mi się przez ostatnie tygodnie wyczytywania for internetowych polskich i angielskich ustalić, wiem, że na pewno parę osób z perfuforum tak rozcieńcza i działa ;]

Olejkomaniacy, zapraszam do dyskusji, uporządkujmy ten temat, bo właściwie nie ma jakichś oficjalnych sensowych wytyczych i każdy robi na czuja. Stwórzmy na tagu podsumowanie, miniporadnik jak ogarniać oleje - na pewno wielu się przyda ()

#perfumy
  • 14
@yellowman: Ja osobiście ostatnią partię rozcieńczyłem 1:2 ze spirytusem. Zobaczę co z tego wyjdzie. W razie potrzeb będę rozcieńczał bardziej, a może akurat takie stężenie będzie git. Wolę najpierw zrobić za gęste, bo jak rozcieńczę za bardzo, to już tego procesu nie cofnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@makrel_gieldowy: może i racja - neutralny zapachowo to moim zdaniem jest spożywczy - 96% do nalewek do kupienia po marketach. Ale on jest drogi. Kilkukrotnie tańszy jest spirytus skażony - niezdatny do spożycia - ale jak go wącham, to chyba odrobinę śmierdzi chemią. ;/

@korbuzz: zgadzam się, zawsze można odrobinę rozcieńczyć jak okaże się zbyt mocne i dostosować parametry do potrzeb. Obawiam się tylko, że po każdym takim majstrowaniu w
Kombinujecie z tym spirytusem za bardzo, perfumy po tysioncpincet kupują a skażonym chcą się smarować, przypomnę że oryginalny spożywczy z polmosu jest tani wychodzi 0.13 zł/ml
Zaraz się okaże że na tagu będzie spiryt z polmosu z litrowych butli rozbierany bo taniej wyjdzie o 3 grosze niż kupienie setki za 13zł xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AdanQ: 0,19/ml to faktycznie nie fortuna. A takie pytanie do wszystkich - widział ktoś spirytus do nalewek 80% dostępny? Może taki byłby najlepszy, bo nie będzie potrzeby dodawania wody
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@yellowman: tak właściwie to czemu służy ta woda? Z tego, do czego dotarłem wynika, że nie warto się z tym bawić, bo roztwór niektórych olejków może zmętnieć. Czy to służy czemuś innemu oprócz zaoszczędzeniu spirytusu?
@van-der-staas: podobno czesc substancji zapachowych rozpuszcza sie w wodzie lepiej niz w alkoholu i chcac przekazac pelne spektrum zapachu trzeba zadbac o stezenie o w okolicach 80% a nie 96%. Tyle ze teorii. W praktyce wiem, ze niektorzy rozrabiaja w czystym spirycie 96% i generalnie niby wychodzi, ale byc moze mogloby wyjsc lepiej ;] Szkoda byloby zmarnowac dobry olej i pare miesiecy czekania az dojrzeje zeby efekt nie byl zadowalajacy... A