Wpis z mikrobloga

Dobra. Ostatecznie podejmuję decyzję: w niedzielę pójdzie głos na KO. Najdłużej się wahałem między KO a Lewicą. To może w kolejności napiszę, dlaczego nie zagłosuję na inne komitety, w kolejności od tego, o którym najdłużej wiedziałem, że nie zagłosuję:

PiS: Wiele by tu można wymieniać, ale na pewno przede wszystkim głównym powodem jest TVP. Rzadko oglądam telewizję, ale ostatnio zacząłem sobie oglądać Studio Polska (no, dwa odcinki obejrzałem), i nie sądziłem, że jest aż tak źle xD Wszyscy się nawzajem przekrzykują, prowadzący kłamią w żywe oczy i narzucają tezy, w Wiadomościach nie lepiej, betonowy, partyjny przekaz bez pola do innej opinii czy interpretacji. Do tego dochodzą rozmaite podległe partii inne media: Radio Maryja, Niezależna, wPolityce, itd. Poza tym (kolejność losowa): niepodniesiona kwota wolna od podatku wbrew obietnicom, zamach na TK, robienie laski Amerykanom, szkalowanie Wałęsy, szkalowanie mojego miasta, kompromitowanie Polski na arenie międzynarodowej, populistyczne decyzje finansowe, i pewnie sporo innych, o których zapomniałem. A, wrak Tupolewa dalej w Rosji xD

Konfederacja: Z Korwinem pożegnałem się już jakiś czas temu, ale mariaż z Narodowcami sprawił, że w życiu nawet przez myśl mi nie przejdzie żeby na niego zagłosować. Niestety, nawet wydawałoby się merytoryczne osoby takie jak Sławomir "Nie chcemy żydów, gejów" Mentzen muszą się dostosować do nowego targetu, i mam nadzieję, że skończą pod progiem. Sam Korwin też coraz częściej skręca w stronę antynaukową i antyliberalną jeśli chodzi o poglądy społeczne. Najbardziej uwiera chyba jego rozróżnienie "gejów" i "homosiów", a tak się składa, że mam znajomą lesbijkę, która... z jakiegoś powodu ma poglądy zgoła odmienne od tego geja, którego jakimś cudem znają wszyscy prawacy. A, i jeszcze jedno... może i twardzi korwiniści nie wejdą w koalicję z PiSem, ale Ruch Narodowy zrobi to z pocałowaniem ręki. Szlaki przetarł im Giertych, teraz jeszcze niedawno Andruszkiewicz. Nie wierzę, że będzie inaczej.

PSL: Uważam, że Koalicja Polska z Kukizem to bardzo dobry pomysł, i uważam Kosiniaka-Kamysza za jednego z najbardziej charyzmatycznych liderów partii w tym czasie, a sam PSL jako dużo lepszą alternatywę na prawicy od PiS i Konfederacji, ale jednak jasno zadeklaorwany negatywny stosunek do praw LGBT skreśla ich u mnie. Niemniej, kibicuję im, bo wierzę, że nie wejdą w koalicję z PiS.

Lewica: Ech. Kiedy usłyszałem o koalicji Razem z Wiosną i SLD pomyślałem, że to super pomysł, bo przecież niewiele ich dzieli, a tylko w ten sposób Zandberg wejdzie do sejmu. Kiedy usłyszałem, że nie będą startować jako komitet koalicyjny, tylko jako SLD, zapaliła mi się pierwsza czerwona (XD) lampka. Ehhh i wystarczy, że raz powie Czarzasty o tym, że lata 50 to lata młodości waszych dziadków, i już triggeruje mi to rodzinne PTSD, już wracają wspomnienia historii o stalinowskich katach, mordach sądowych, dziesiątkach tysięcy niesłusznie skazanych Polaków, w tym mojego dziadka, tajnych służbach. A przecież komuniści socjalistów też mordowali, z Kazimierzem Pużakiem na czele. No nie, nie dam rady, przykro mi. Nawet nie mam jakichś bardzo lewicowych poglądów, znaczy generalnie uważam kapitalizm za niesprawiedliwy system, ale i tak tylko proletariat może go obalić, a proletariat stoi głównie przy PiSie. Gorąco kibicuję, ale nie głosuję.

no i KO: Wiele można im zarzucić, ale jednak jest to najbardziej umiarkowana opcja, ale wydają się być dość zaangażowani w odbudowę państwa prawa (na czym mi bardzo zależy), są szeroko pojętymi liberałami, także wszystko w porządku. Mają fatalny PR i tragicznego lidera, ale mimo to pozostają drugą największą partią w Polsce. Nie kocham ich, ale się wydają dla mnie rozsądną opcją. W sumie z Lewicą wygrywają głównie pod względem historyzmu - w końcu Wałęsa, żywa legenda Solidarności stoi właśnie przy nich.

Zastanawiałem się jeszcze, czego bym naprawdę chciał, skoro w każdym z komitetów widzę mniejsze lub większe wady, i w sumie sam nie wiem. Na pewno progresywnych podatków, ale nie tak radykalnych jak kalkulator Razem. Na pewno większej dbałości o środowisko naturalne. Na pewno emancypacji osób LGBT. Mimo to, bezpieczniej się czuję po stronie KO. I tak w najlepszym wypadku będzie rządzić koalicja KO-SLD, także czy to naprawdę takie ważne?

#polityka #neuropa #4konserwy #pis #ko #po #psl #kukiz #konfederacja #korwin #razem #sld #wiosna #oswiadczenie
  • 27
  • Odpowiedz
@AliShaheedMuhammad: Ale naiwny jesteś. Nie rozumiem jak osoba dorosła może wierzyć w oficjalną linię i sztuczny wizerunek czegoś takiego jak KO, opisywać to w takich superlatywach. Jest znacznie gorzej niż to sobie wykreowałeś. KO ma w dupie "państwo prawa" i ciebie. Interesuje ich jedynie sztuczny konflikt i kasa. Jak ludzie dorośli mogą kilkukrotnie nabierać się na to samo. I nie są umiarkowani tylko nie mają żadnych poglądów, oprócz deklarowania tego co
  • Odpowiedz
nie zagłosuję na PiS (...) Poza tym: (...) szkalowanie Wałęsy


@AliShaheedMuhammad: Co jak co ale Wałęse to ty szKaluj! Toć jak dziadzi Leszke się demencja włączyła i język rozwiązał to już nikt nie może zaprzeczać, że to uber-Janusz, któremu tylko poprzez dziwny zbieg okoliczności udało się zostać niby-bohaterem. Gość ma wiele pożytecznych akcji na koncie i granie na dwa fronty w czasie komuny dużo mu nie umniejsza ale to co #!$%@?ł
  • Odpowiedz
może i twardzi korwiniści nie wejdą w koalicję z PiSem, ale Ruch Narodowy zrobi to z pocałowaniem ręki. Szlaki przetarł im Giertych

@AliShaheedMuhammad: A Pan Roman "niezdana matura" Giertych to obecnie akurat pracuję na rzecz PO-KO. To "bardzo dobry" polityk. Może być narodowcem, tęczowce, pisiakiem lub lewakeim. Skąd wieje hajsik i władza tam pójdzie.
  • Odpowiedz
, już wracają wspomnienia historii o stalinowskich katach, mordach sądowych, dziesiątkach tysięcy niesłusznie skazanych Polaków, w tym mojego dziadka, tajnych służbach. A przecież komuniści socjalistów też mordowali, z Kazimierzem Pużakiem na czele. No nie, nie dam rady, przykro mi.


@AliShaheedMuhammad: Dzisiejsza post-komuna SLDowska bierze korzenie z ekipy, która wykonała zajbistą robotę na rzecz uniezależnienia Polski od Moskwy. W pewnym momencie zorientowali się, że opozycja solidarnościowa to dla nich dar z niebios.
  • Odpowiedz
Kiedy usłyszałem, że nie będą startować jako komitet koalicyjny, tylko jako SLD, zapaliła mi się pierwsza czerwona (XD)


@AliShaheedMuhammad: Tzn znowu mieli by się potencjalnie #!$%@?ć o próg? A jako gdyby startowali jako komitet wyborczy wyborców to by pieniędzy nie dostali...
  • Odpowiedz
no i KO: ale jednak jest to najbardziej umiarkowana opcja

@AliShaheedMuhammad: nie umiarkowana tylko NIJAKA - komformiz pełną parą. Zaro poglądów.

dość zaangażowani w odbudowę państwa prawa (na czym mi bardzo zależy)

na hajsie dla siebie i swoich rodzin im zależy, na władzy! Bicz plis!

są szeroko pojętymi liberałami

Gospodarczo to byli liberałami w czasie kampanii wyborczej przed tym gdy zdobyli władze i wtedy to się skończyło.
Światopoglądowo to też kończy
  • Odpowiedz
Wiesz, tym stosunkiem do osób LGBT ciężko się sugerować. Sam Kosiniak jest jak najbardziej za tym, wielu polityków PSL także, ale po prostu ich wyborcy są, jacy są, więc muszą sztucznie udawać anty.


@rorf46: A ty myślisz, że dziadki z SLD to tacy tęczowi XD Pozycjonują się pod tęczowych wyborców, więc muszą odgrywać swoje role.
  • Odpowiedz
@rorf46: @patrzpan: @Kejran: @goliatblack12: @wypok312: @Hegelius
wszystko super, ale macie jakieś argumenty za kimś? przeciw PO to też bym mógł sypać jak z kapelusza, ale jednak trzeba na kogoś zagłosować.
A, jeszcze na PSL nie mogę, bo w moim okręgu musieliby mieć z 6,5% żeby dostać choć jeden mandat (przeliczyłem w Excelu xD), a się nie zanosi na to (w 2015 mieli 3%)

@public_html: Nie chce
  • Odpowiedz
@AliShaheedMuhammad tylko,że Wałęsa był człowiekiem przygotowanym przez służby na przewodniczącego,miał pomóc kolegów którzy wznosili go na wiecach.Podczas internowania w latach 80 w Arłamowie Wałęsa miał opróżnić sam lub z kimś 2 butelki spirytusu, 289 butelek wódki, 158 butelek wina, 59 butelek winiaku i koniaku, 238 butelek szampana i aż 1115 butelek piwa. Alkohole, które były dostarczane najczęściej były produkowane na zachodzie.Oprócz litrów alkoholu w czasie internowania do Lecha Wałęsy miało trafić aż
  • Odpowiedz
@AliShaheedMuhammad Polityka to nieczysta gra,a nie ten teatrzyk z telewizji.po 89 przetasowanie agentury wpływu,obejrzyj wystąpienie Leppera a dowiesz się ciekawych rzeczy.Nalezy najpierw rozliczyć tych co rozkradli majątek państwa.W Polsce system działa wg zasady dziel i rządź, rynek medialny został przejęty przez pis/po i bitwa trwa 15lat.a najwięksi aferzysci siedzą na ciepłych posadkach w Brukseli.O SLD nie będę wspominał bo szkoda czasu,kiedyś naród ich osądził.Wszystko można wygooglowac tylko kwestia chęci.
  • Odpowiedz