Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać niebiescy, jak wy układacie #fryzura tak żeby szło szybko i sprawnie? Od fryzjera mam fryzurę pic related. Zrobił zajebiście, trzymało się cały dzień. No ale ogarniał to godzinę - mycie, suszenia, odzywki... A teraz męczę się żeby to samemu ogarniać... #!$%@? mnie łapie (°°
Ani nie trzyma się tak fajnie w górze, grzywka z boku jak jakaś kopuła, w ciągu dnia traci fryzura traci formę.

Z kosmetyków mam Reuzel czerwony i jakiś lakier Schwarzkopf. Co potrzebuję? Lepszy grzebień? Szczotka? Inna #pomada ?

#niebieskiepaski #modameska #pytanie
L3gion - #!$%@? mać niebiescy, jak wy układacie #fryzura tak żeby szło szybko i spraw...

źródło: comment_Ck7huWudhGiEEoNZZgbiZwsDUl8WS2w1.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@L3gion: po pierwsze potrzebujesz suszarki i okraglej szczotki I ukladasz wlosy szczotka podczas suszenia. Po drugie potrzebujesz jakiejs glinki/pasty, czerwony Reuzel slabo sie nadaje do takiej fryzury. Po trzecie dobrym pomyslem bylby jakis prestyler - ja moge polecic zel od Reuzela albo By Vilain Sidekick - nakladasz je na mokre wlosy przed suszeniem, dzieki temu podczas suszenia fryzura zyskuje na objetosci
  • Odpowiedz
@L3gion: Kiedyś też się zastanawiałem jak mam układać / myć / suszyć włosy żeby wyglądały tak jak na załączonym przez Ciebie screenie. Trochę mi się zeszło z tym zanim się nauczyłem ale mogę Ci z własnego doświadczenia napisać pare rzeczy, albo w sumie jak to wyglada u mnie przy takiej samej fryzurze jak na screenie:

1. Myjesz włosy (czasem myje samym szamponem, używam Kerastase, linia nadająca objętość ale może być inny
  • Odpowiedz
@L3gion: tak jak wyżej pisali panowie, trochę kosmetyków i akcesoriów potrzeba do tego no i czasu. Potem jak złapiesz wprawę, będziesz ogarniał to szybciej, ale na początku cierpliwość. Barber ma nieco ułatwione zadanie, bo widzi twoją głowę i ma większy zakres ruchów. Samemu trzeba się nieco nagimnastykować. Polecam zestaw produktów:

Szczotka Quiff Roller Uppercut: https://stylishsoul.pl/produkt/okragla-szczotka-do-wlosow-uppercut/
Prestyler Reuzel Grooming Tonic: https://stylishsoul.pl/produkt/reuzel-grooming-tonic-prestyler-350ml/
Mocna pomada np. Reuzel Extreme Hold: https://stylishsoul.pl/produkt/reuzel-extreme-hold-matte-pomade-pomada-do-wlosow-113g/

Jakbyś się na coś
  • Odpowiedz
@tagnar_: Czyli mówisz, że po użyciu prestylera nie suszysz głowy i dopiero nakładasz pomadę tak jak "wszędzie każą" tylko najpierw prestyler pozniej pomada i dopiero suszenie? Właśnie mam taki problem ze jak użyje prestylera wysusze i nakladam pomade to tak naprawde #!$%@? z tej objetosci i zalet prestylera...
  • Odpowiedz
@victordeleco2: Wiesz, wszystko zalezy głównie od tego jakiego typu masz włosy. Musisz mieć odpowiedni prestyler, odpowiednia pastę / wosk / pomadę dobrana do twoich wlosow. Odpowiadając na Twoje pytanie na przykładzie moich wlosow - najpierw nakładam prestyler, wmasowuje go we włosy dokładnie a potem pomada i układam włosy susząc je w odpowiednim kierunku. Tylko w ten sposób moje włosy po godzinie nie „oklepną się” w dol. Jakby co pisz pw, chetnie
  • Odpowiedz
@tagnar_: Dokładnie mam ten problem, że po godzinie lubią oklapnąć. Sprawdzę ten sposób co mówisz. Prestyler mam Layrite , pomady różne: glinka biały ruzel, dear barber mattifier, pan drwal butter clay i american crew fiber. Do tego szczotka quiff roller od bluebeards. Włosy mam dość długie i cienkie i niezbyt gęste.
  • Odpowiedz