Wpis z mikrobloga

#akwarystyka
Dni stają cię coraz krótsze. Czas chyba likwidować uprawę roślin na parapecie. Zacząłem około czerwca, w każdym pojemniku umieściłem po kilka eleocharisów, glossistigm i monte carlo. Zapełniły całe pojemniki. Tenellus gorzej, bo z 3 sztk powstało jakieś 10. Pogestemon helferi z jednego 5 sztuk. Rotale, bacopy i hygrophile jak szalone. Ludwigia mini red z 1 do 6. Hottonia podobnie. Słabo hydrocotyle tripartita. I na koniec echinodorus quadricostatus. W akwa rozmnaża, się jak szalona. Tutaj nie puściła rozłogów, za to kwitnie non stop. Właśnie wypuszcza 3 pęd kwiatowy. Okno od strony wschodniej, słońce do 11-11;40
Ochlapto - #akwarystyka
Dni stają cię coraz krótsze. Czas chyba likwidować uprawę ro...

źródło: comment_T4cXGEUzoNePvAtdwp99x0zbTiwKj8TD.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@TrollingMasterNinja: ja nie wiedziałem, że da się na parapecie:) Przez dłuższy czas uprawiałem echinodorus quadricostatus bez pokrywki. Z tego względu, że pędy kwiatowe były dłuższe, niż wysokość pojemnika. Z rana tylko dolewałem wodę by była 1cm nad ziemią. Jeszcze jedna rzecz, trzeba pilnować żeby listki nie przyklejały się do ściany pojemnika. U mnie ludwigia red tak miała i podczas upałów słońce spaliło listki. Co ciekawe lepiej ostatnio zaczęła rosnąć tak
  • Odpowiedz