Wpis z mikrobloga

Od kilku lat mamy XBOXa 360 i mnóstwo cyfrowych licencji gier na nim i tak się zastanawiam, kiedy ostatnio wkładałem do niego płytę dvd - nie pamiętam. Nawet jak kupiliśmy GTA V na płytach, to i tak dokupiliśmy jego wersję cyfrową, żeby napęd nie hałasował, żeby nie było problemu z uruchomieniem...

Pytam w kontekście zakupu XBOXa ONE bez napędu, są fajne promocje, syn by się dołożył. No nic tylko brać.
Ale dalej nie jestem przekonany w 100%, czy to jednak już czas na zakup konsoli bez napędu? To ten moment?

Zgodzicie się przecież ze mną, że czasem łatwiej/szybciej można coś ściągnąć z sieci, niż znaleźć w postaci dysku zewnętrznego... w domu, ba! w pokoju...

#konsola #xbox #xboxone

Kupić konsolę bez napędu czy z napędem? ( #problemypierwszegoswiata )
  • 11
@tttomasz: napęd, który odtwarza 4k blueray jest warty połowę tego co ta konsola. Dzięki napędowi możesz ograć gry za ćwierć ich wartości w sklepie MS, no chyba że lubisz wydawać po 150zł za gierki sprzed 4-5 lat. Bardziej bym się zastanawiał czy nie lepiej w 2019 dorzucić i cieszyć oko grafiką 4k z One X, a nie cebulić na wybrakowanym sprzęcie z 2013 roku.
@tttomasz:

dokupiliśmy jego wersję cyfrową, żeby napęd nie hałasował

Na 360 można było instalować gry w całości, więc żaden napęd nie musiał chodzić.
Co do cyfry, to branża będzie zmierzać w kierunku abonamentów i streamowania, a promki na wersje cyfrowe też są niezłe. Już teraz widać z danych sprzedażowych, że pudełka sprzedają się w mniejszym procencie. Ja bym na twoim miejscu kupił wersję z napędem, bo nawet jak nie będziesz z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tttomasz: Ja też prawie nie używam napędu, ale na przykład instalacja z fizycznej płytki jest czasami jedyną metodą, żeby zagrać w grę po polku(np. GoW3). Na szczęście później można już grać bez płyty, jeśli ma się cyfrówkę po angielsku.
Nie wykluczam też, że płytki mogą być jedynym sposobem na odpalenie niesprzedawanych już dlc.
@Griffith: No zgadzam się, ale zdarzało się nam też, że mieliśmy problem z uruchomieniem, przez zarysowania płyty... Czasami owe zarysowania nie pozwalały na pełna instalację, a jedynie na uruchomienie i tak w kółko...
@tttomasz: Powiem tak: kupisz bez napędu to nie zagrasz np w forze Horizon 1 i 2. Oraz w forze motorsport 5. Zaraz zapewne inne gry zostaną też usunięte ze sklepu przez licencje. Poza tym fajnie jest mieć odtwarzacz bluray. A niedługo znowu czarny piątek i świetne promocje w amazon.