Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Na co ma głosować taka osoba jak ja? Czy są osoby o podobnych poglądach? Co radzicie ? To moje pierwsze wybory i chce wybrać zgodnie z własnym sumieniem. W dużym uogólnieniu:
- nie dla uchodźców
- nie dla socjalizmu
- nie dla demokracji (a przynajmniej w takiej formie jak teraz)
- tak dla patriotyzmu
- nie dla kościoła
- tak dla homoseksualistów
- tak dla aborcji do 3 miesiąca
- tak dla podwyższenia kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz tak dla poprawienia jakości życia zwierząt hodowlanych i podwórkowych burków
- tak dla równości płci, (to znaczy PŁCI a nie głaskanie kobiet po główkach i kopanie mężczyzn)
- nie dla węgla
- nie dla podatków
- tak dla polskiego przedsiębiorcy
Quiz mi wskazał konfe, ale bardzo się kłócą z moimi poglądami społecznymi. Lewica z kolei za bardzo chce rozdawać i w wielu kwestiach przesadzają z potrzebą opiekowania się obywatelem no i mają po prostu "gen lewactwa" a z mojej strony tolerancja ma swoje granice. Najlepiej jakby połowę sejmu obsiedli Korwiniści, a połowę lewica. Wtedy może zostałaby zachowana jakaś równowaga w ich skrajnych poglądach #wybory #kiciochpyta #przemyslenia #liberalizm #lewica #prawica
  • 152
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blinkenstein: roszczenia by partner zarabiał są usprawiedliwione przy planowaniu dziecka bo dziecko jednak powinno mieć jakiś standard zapewniony dla prawidłowego rozwoju i dziecko samo w sobie jest kosztowne w utrzymaniu
roszczenia by partner zarabiał są usprawiedliwione przy planowaniu dziecka bo dziecko jednak powinno mieć jakiś standard zapewniony dla prawidłowego rozwoju i dziecko samo w sobie jest kosztowne w utrzymaniu


@Thachi: Tu się zgadzam.
to akurat nie twoja sprawa


@Thachi: Ale to pokazuje czy potencjalna różowa będzie chciała niebieskiego czy nie.

Nie można pasożytować na rodzicach.

Jeśli dana osoba (obojętnie kobieta czy mężczyzna) pasożytuje na rodzicach, to taka osoba będzie też pasożytować na potencjalnym partnerze/partnerce.

No chyba, że oboje planują w przyszłości utrzymywać się z pomocy społecznej. Ale wtedy oboje pasożytują na reszcie społeczeństwa.
@Thachi: No czasem są. Tak samo jak niebiescy nieraz są.

Też niestety miałam okazję widzieć sytuacje gdy kobieta: pracowała na półtora etatu (wszystkie święta w pracy) + pełna praca w domu (pan po sobie nawet kubka nie umył) + opieka nad starą i schorowaną teściową.

A jej mąż z nudów starał szukać sobie kochanki na boku.
moje wykształcenie powinno być tylko moja sprawa


@Thachi: No i jest. Jeśli masz jakiś dobry pomysł na biznes lub prowadzisz duże gospodarstwo, to co innego.
Ale jeśli nie, to w twoim wieku będzie ci o wiele łatwiej zdobyć wykształcenie niż np. za 10-20 lat.
@Thachi: Są wyższe szkoły gotowania na gazie.
W wielu miejscach nawet taka "szkoła" się liczy.
W innych liczy się to co masz w głowie.
Ale bez tego co w głowie i bez papieru będzie ci ciężko.

Sama kończyłam jedną z głównych uczelni w Polsce. Kierunek techniczny. Studia dzienne. Więc dla mnie facet bez nawet matury szans nie ma.