Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Na co ma głosować taka osoba jak ja? Czy są osoby o podobnych poglądach? Co radzicie ? To moje pierwsze wybory i chce wybrać zgodnie z własnym sumieniem. W dużym uogólnieniu:
- nie dla uchodźców
- nie dla socjalizmu
- nie dla demokracji (a przynajmniej w takiej formie jak teraz)
- tak dla patriotyzmu
- nie dla kościoła
- tak dla homoseksualistów
- tak dla aborcji do 3 miesiąca
- tak dla podwyższenia kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz tak dla poprawienia jakości życia zwierząt hodowlanych i podwórkowych burków
- tak dla równości płci, (to znaczy PŁCI a nie głaskanie kobiet po główkach i kopanie mężczyzn)
- nie dla węgla
- nie dla podatków
- tak dla polskiego przedsiębiorcy
Quiz mi wskazał konfe, ale bardzo się kłócą z moimi poglądami społecznymi. Lewica z kolei za bardzo chce rozdawać i w wielu kwestiach przesadzają z potrzebą opiekowania się obywatelem no i mają po prostu "gen lewactwa" a z mojej strony tolerancja ma swoje granice. Najlepiej jakby połowę sejmu obsiedli Korwiniści, a połowę lewica. Wtedy może zostałaby zachowana jakaś równowaga w ich skrajnych poglądach #wybory #kiciochpyta #przemyslenia #liberalizm #lewica #prawica
  • 152
@Perkotka: Zawsze mnie to śmieszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
<zwierzęta hodowlane i podwórkowe burki chlip chlip tak wam ciężko
<dzieci #!$%@? tam do śmieci
@Blinkenstein: Problemem autorytaryzmu jest to, że zbyt duża władza spoczywa na zbyt małej ilości osób, często jednej osobie i to jest ogromna odpowiedzialność, którą ciężko udźwignąć. Ale z założenia, państwo może przynajmniej byc dobrze rządzone. Nie wiem sam jak powinno byc to rozwiązane, ale na pewno jestem przeciwnikiem demokracji, bo to nieudolny system, który skupia się na populizmie i interesem polityków jest przede wszystkim załatwienie sobie kadencji
Problemem autorytaryzmu jest to, że zbyt duża władza spoczywa na zbyt małej ilości osób, często jednej osobie i to jest ogromna odpowiedzialność, którą ciężko udźwignąć.


@Thachi: Problem z autorytaryzmem jest też taki, że w całej historii ludzkości DOBRYCH władców policzyłbyś na palcach jednej ręki.

W historii demokracji, takich rządów było jednak znacznie więcej.

Obecne rządy na świecie są raczej pseudodemokratyczne. Od oligarchii pod przykrywką demokracji (USA - największe prywatne firmy dostają
@Blinkenstein: To wszystko zależy od przyjętych kryteriów. Kiedy monarchie się rozwijały w imperia jak nie za czasów autorytaryzmu? Ciężko mi to wszystko oceniać, bo to gruby temat, ale generalnie nie podoba mi się to co się dzieje w Polsce i jak wygląda nasz ustrój w praktyce. W teorii on jest piękny, ale na tej samej zasadzie w teorii to jest piękny komunizm
nie ale ogólnie to już jestem stara i zawsze patrzyłam na to w taki sposób, że nie ma na kogo to nie idę ale już mi się coraz bardziej nie podoba i czas się pofatygować do urny ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Perkotka ja pierd... Wam powinni poważnie ograniczyć prawa obywatelskie, żeby się do statystyki nie liczyło. Na wybory idziesz ZAWSZE, nie wiesz na co głosować, to piszesz na
@Thachi: Pomocne byłoby: głosowanie na konkretnego polityka, a nie partię. Zmiany w dotacjach partyjnych oraz dostępie do czasu antenowego poszczególnych partii. I pewnie wiele innych rzeczy.

Oraz ogólnodostępna tabela dla każdego polityka z tabelami:
1) Obiecał
2) Zrealizował

A także możliwość wytoczenia spawy sądowej, jeśli program i obietnice wyborcze nie zostaną spełnione w określonym procencie (nigdy nie będzie tak, że uda się WSZYSTKO wprowadzić, ale żeby można było rozliczać z jego
- tak dla patriotyzmu

- nie dla demokracji (a przynajmniej w takiej formie jak teraz)

- nie dla uchodźców

- nie dla socjalizmu


@Perkotka: Faszyzm?

Fascism was originated from the Italian word fascio (plural is fasci) meaning ‘bundle’. Politically, it means ‘Union’ or ‘League’. It is a political theory advocating an authoritarian hierarchical government (as opposed to democracy or liberalism). It was a far-right form of government which was characterized by
@Blinkenstein: Ja bym też sprawił by głosować mogli tylko ludzie, którzy mają conajmniej 100 IQ. Choć zastanawiam się czy nie powinien być jeszcze wyższy próg. No i 80 latkowie, którym już wszystko jedno, ale głosują wedle jakichś przyzwyczajeń czy tak jak ich namówi rodzina - też chyba nie powinni głosować... No chyba, że mimo wieku jakoś się trzymają i się interesują światem czy po prostu krajem
Ja bym też sprawił by głosować mogli tylko ludzie, którzy mają conajmniej 100 IQ. Choć zastanawiam się czy nie powinien być jeszcze wyższy próg.


@Thachi: Ale wiesz, że wtedy większość tagu na P byłaby nieuprawniona do głosowania? Bo jakoś tak się składa, że na twoim ulubionym tagu bardzo dużo osób narzeka, że różowe nie chcą niebieskich bez wykształcenia, z problemami psychicznymi, dla których szkoła była za trudna?

No chyba, że sprawy
@Thachi: Wielu tam narzeka, że żadna nie chce faceta z kiepską pracą i bez wykształcenia. Jednak wykształcenie jest dosyć silnie skorelowane z inteligencją.

(Piszę tutaj o tych, którzy edukację już skończyli; nie uwzględniam niebieskich, które jeszcze się uczą)
@Thachi: Raczej gimnazjum lub zawodówkę. Niby do 18 roku życia jest obowiązek nauki.

Zawsze może zdarzyć się wyjątek, że ktoś nie podjął dalszej edukacji np. ze względu na brak kasy na życie podczas nauki.

Jednak w obecnych czasach inteligentna osoba bez wykształcenia lub po zawodówce jest raczej białym krukiem.

W okresie okołowojennym można było spotkać bardzo inteligentne osoby bez matury i studiów. Ale wtedy były inne czasy i wymagania.
Jeszcze w
@Blinkenstein: Po prostu nie uważam by wielu z nich rzeczywiście miało tylko wykształcenie podstawowe a wyobrażam tez sobie sytuacje, w których ktoś po prostu wypisuje się z liceum, bo nie chce mu sie uczyć i to nie jest dla niego i wcale nie uważam, ze taka osoba musi być od razu mniej inteligentna. A żale o to, że kobiety nie chcą zwrócić na nich uwagę, bo mają za słabe wykształcenie są