Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 77
Na co ma głosować taka osoba jak ja? Czy są osoby o podobnych poglądach? Co radzicie ? To moje pierwsze wybory i chce wybrać zgodnie z własnym sumieniem. W dużym uogólnieniu:
- nie dla uchodźców
- nie dla socjalizmu
- nie dla demokracji (a przynajmniej w takiej formie jak teraz)
- tak dla patriotyzmu
- nie dla kościoła
- tak dla homoseksualistów
- tak dla aborcji do 3 miesiąca
- tak dla podwyższenia kar za znęcanie się nad zwierzętami oraz tak dla poprawienia jakości życia zwierząt hodowlanych i podwórkowych burków
- tak dla równości płci, (to znaczy PŁCI a nie głaskanie kobiet po główkach i kopanie mężczyzn)
- nie dla węgla
- nie dla podatków
- tak dla polskiego przedsiębiorcy
Quiz mi wskazał konfe, ale bardzo się kłócą z moimi poglądami społecznymi. Lewica z kolei za bardzo chce rozdawać i w wielu kwestiach przesadzają z potrzebą opiekowania się obywatelem no i mają po prostu "gen lewactwa" a z mojej strony tolerancja ma swoje granice. Najlepiej jakby połowę sejmu obsiedli Korwiniści, a połowę lewica. Wtedy może zostałaby zachowana jakaś równowaga w ich skrajnych poglądach #wybory #kiciochpyta #przemyslenia #liberalizm #lewica #prawica
  • 152
nie chce mu sie uczyć


@Thachi: Dla mnie takie coś by skreśliło faceta.

Potencjalny partner nie musi być Einsteinem, ale też powyższe podejście pokazuje charakter drugiej osoby.

Jakoś np. tak się składa, że najbardziej zapuszczają się panowie bez wykształcenia.
@Thachi: Oczywiście, że to mój problem. Po prostu piszę ci jak to wygląda ze strony różowych.

"nie chce mu sie uczyć" pokazuje też słabą samodyscyplinę i bardzo często (chociaż na szczęście nie zawsze) niechęć do pracy: nad sobą, pracy przy obowiązkach domowych oraz nieraz pracy zawodowej.
@Thachi: Bardzo często pan, który wygląda jakby był w ciąży bliźniaczej, sam nie ma wykształcenia. Jakoś takoś panowie wykształceni bardziej dbają o siebie.

Można nie mieć wykształcenia, bo bardzo szybko miało się dobry pomysł na biznes. Albo nie mieć środków finansowych na kilka lat studiów (studia magisterskie to razem 5 lat). Ewentualnie jakiś wypadek lub inne zdarzenie losowe powstrzymało przed dalszą edukacją.

Ale jakoś w swoim życiu nie spotkałam sensownych osób,
@Thachi: Nie martw się. I tak jesteś za młody dla mnie. A ja za stara dla ciebie.

" Dla mnie to jest spoko jak komuś się nie chce chodzic do szkoły i po prostu ją #!$%@? i się wypisuje."
Jak masz jakiś sensowny pomysł na życie, to ok. Ale jeśli nie masz, to takim podejściem sam sobie szkodzisz.
@Blinkenstein: W sumie to mam w dupie wiek kobiety dopóki wygląda młodziutko, a nastolatkom najłatwiej o ten efekt
"" Dla mnie to jest spoko jak komuś się nie chce chodzic do szkoły i po prostu ją #!$%@? i się wypisuje."
Jak masz jakiś sensowny pomysł na życie, to ok. Ale jeśli nie masz, to takim podejściem sam sobie szkodzisz."

Nie interesuje mnie to jaki ktoś ma pomysl na swoje życie
Nie interesuje mnie to jaki ktoś ma pomysl na swoje życie


@Thachi: Ale bez edukacji wiele zawodów jest dla ciebie zamkniętych. W wielu firmach za sam papier masz szansę na lepsze stanowisko i wyższą pensję.

Pisałeś o rzucaniu szkoły. Zakładam, że dotyczyło to szkoły średniej typu liceum. Z wykształceniem tylko gimnazjalnym jest bardzo trudno w życiu.
@Thachi: Jak ciebie interesują nastolatki, to zwykle nastolatki nie mają jeszcze wykształcenia. Bo ciągle się uczą.

Ale dla osoby, bez nawet średniego wykształcenia, pozostają prawie wyłącznie zawody ciężkie fizycznie lub mało opłacalne.
Obecnie brak wykształcenia, gdy np. nie ma się wielkiego gospodarstwa, które w przyszłości będzie się po rodzicach prowadzić, jest szkodzeniem samemu sobie.

Oczywiście można być samoukiem w różnych dziedzinach. Ale to wymaga samozaparcia i prawie nie dotyczy osób typu
@Thachi: Życie kosztuje. Czynsz, prąd, gaz, jedzenie. Chyba że kogoś utrzymują rodzice.

Ale dorosła, zdrowa osoba na utrzymaniu rodziców jest zwykłym pasożytem.
I taka osoba nie stanowi materiału na potencjalnego partnera/partnerkę dla nikogo rozsądnego.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Blinkenstein: nie planuje się wyprowadzać od matki i moim zdaniem pieniądze nie powinny mieć znaczenia w związku jeśli się nie planuje mieć dzieci. Bo co to za związek jeśli ważne w nim jest czy się mieszka razem na 20m kwadratowych czy 60? I oczywiście i tak kobieta nawet jeśli powinna oczekiwać pieniędzy to tylko takich jakie sama zarabia. I dla mnie to jest usprawiedliwione tylko przy posiadaniu dziecka