Wpis z mikrobloga

@Tichyplusn: świetne to jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczególnie ostatnie zdjęcie, a powiedz mi bo miałem kiedyś sporo trawy takiej w akwarium tylko ona z czasem zanika i już jest jej mniej, co najbardziej ma na to wpływ ? bo światła mają sporo plus ogrzewanie i rybki sobie bez problemu żyją tylko te roślinki słabo się rozwijają
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Z trawą jest trudniej niż z mchem :P

Teraz już nie trzymam akwariów typowo roślinnych ("nawozowych"), ale istnieje uniwersalna rada: utrzymanie równowagi w akwarium, żeby rośliny nie musiały się co chwila dostrajać do innej zawartości mikro, makro, co2 i parametrów wody (gh, ph) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inaczej, im mniej grzebiesz tym lepiej rośnie.
W akwarium mam chyba koło 40 ryb, w tym dwie ławice, jednego
  • Odpowiedz
@Tichyplusn: nie to my mamy koło 20 ryb neonki i podobne "ładgodne" i małe rybki, wodę to tylko dolewamy raz na jakiś czas jak odparuje i nie grzebiemy za bardzo. A i uważaj na tego dziwaka bo ja kiedyś przyniosłem larwę ważki z roślinką i miałem sporo małych neonków po czym zostały 2 i poszły do innego akwarium ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kaiborr: Dziwakiem w tym akwarium jest molinezja ostropyska, kompletnie nie pasuje, jest 2 lub 3 razy większa od wszystkiego i patroluje akwarium jak jakiś rekin. Wyłowić do akwarium, w którym by pasowała, się nie da ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Tichyplusn: ładna jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam mieczyki, neonki, krewetki, zwinniki blahera, i jakieś fioletowe rybki co wyglądają jak małe tuńczyki i dosyć szybkie są tylko za cholerę nie jestem w stanie znaleźć co to za rybka, przeszukałem parę stron i ni ma takiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz