Wpis z mikrobloga

@brogue: ja od miesiąca mam zgrzewarkę firmy Camry i na razie sprawuje się bez zarzutu (na Allegro znajdziesz aukcję od oficjalnego sklepu). Na zagranicznych forach wszędzie polecają FoodSaver, ale to chyba trochę wyższa półka.
@Pfnet: a jak to wygląda jeśli chodzi o folię/worki? spojrzałem na aukcje Camry i w zestawie jest 5 worków i rolka folii... do sous vide nadają się pewnie tylko te worki? gdzie się w nie najlepiej zaopatrywać?
@brogue: nie wiem jak Camry, ale ja mam z Lidla. Worki/ folie kupujesz jakie chcesz do zgrzewarek. Najlepiej wychodzi folia w rolce, mierzysz jaka max wejdzie do zgrzewarki i kupujesz jaka chcesz aby weszła do Twojej zgrzewarki. Ja mam zawsze dwie szerokości folii bo czasem lepiej coś zapakować w większą czasem mniejszą. Tą z Lidla polecam
@brogue: rolka folii też jak najbardziej do sous vide się przydaje. Ucinasz jaki chcesz kawałek i zgrzewasz z obu stron. Jeszcze nie dokupowałem nowych worków, ale pewnie też kupię na ich aukcji.
Cena nawet lepsza niż camry, chyba stestuję

@brogue: Było w tagu sporo o zgrzewarkach, poscroluj nieco głębiej.

Gdybym znów miał kupować zgrzewarkę, na pewno nie kupiłbym już Silvercresta, a nabyłbym od razu Foodsaver
@mdesign: ogólnie, to wczoraj pod wpływem impulsu kupiłem silvercresta, po czym uznałem, że nie jest warty tej ceny i wycofałem zakup. Kupiłem jeden z tańszych modeli Foodsaver FFS0015 za 200 zł.
@matiasi: powiem tak, są wyłącznie problemy przy pakowaniu rzeczy z płynami, np. mięso + sos sojowy, ostatnio dorsz z cytryną też sprawiał trudności. Prawdopodobnie jednak, podobne problemy mają inne zgrzewarki, jak polecane tu silvercresty, caso czy wyższe modele foodsaverów. Zawsze można posłużyć się zmrożeniem albo użyciem tricku z ręcznikiem papierowym.
Za 300 zł już się powoli robi drogo, polowałbym na lepszą cenę ;)
@Trunktwilight: Kurcze, aż sam się sobie dziwię, że tak. Anova śmiga co najmniej raz w tygodniu, bo przygotowywanie posiłków jest proste i szybkie. Myślałem, że to raczej będzie coś w rodzaju gadżetu, który pójdzie w kąt po miesiącu, a tu wielkie zdziwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)