Wpis z mikrobloga

"Jestem rekonstruktorem, czyli zajmuję się tzw. odtwórstwem historycznym"

Proszę o wykop:
https://www.wykop.pl/link/5156289/jestem-rekonstruktorem-czyli-zajmuje-sie-tzw-odtworstwem-historycznym/

Mateusz Haberek - absolwent studiów prawniczych i historycznych, student historii na UMCS w Lublinie, student rzeczoznawstwa uzbrojenia na UŁ. Od 10 lat związany z odtwórstwem historycznym, epizodysta w filmach historycznych. O kulisach produkcji filmu "Piłsudski", w którym zagrał w kilku scenach.

#gruparatowaniapoziomu #aktor #filmy #filmowanie #filmmaking #wywiad #zainteresowania #iiwojnaswiatowa #iwojnaswiatowa #wojnaobronna1939 #wojna #rekonstrukcjahistoryczna #rekonstrukcja #hobby #rycerstwo #zolnierzewykleci #wojsko #wojskopolskie #obronaterytorialna #patriotyzm #mikroreklama #warszawa #lublin #lodz #polska
travelove - "Jestem rekonstruktorem, czyli zajmuję się tzw. odtwórstwem historycznym"...

źródło: comment_hWJWM3EA19RDLD04xdJ8J6dNibcaX1gp.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Meissner: Odchodzi się od tego. Kiedyś nawet w westernach wszystko było wykrochmalone i prosto od fryzjera. Chyba dopiero "Piraci z Karaibów", z żółtymi zębami i ubraniami zlepionymi brudem, na masową skalę zmienili ten trend. Inna sprawa, że sto lat temu ludzie więcej uwagi przykładali do stroju - uczesania, wypastowanych butów, czystości ubrania. Żołnierze na pewno.
  • Odpowiedz
@Meissner: często osoby z planu wymagają, żeby mundur i cały osprzęt był zadbany, czysty, tak jakby dopiero co trafił z magazynu. Rekonstruktorzy nie mają tu za wiele do gadania.

Też grałem w kilku produkcjach jako rekonstruktor - można zadawać pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba dopiero "Piraci z Karaibów", z żółtymi zębami i ubraniami zlepionymi brudem, na masową skalę zmienili ten trend


@travelove: W sumie nie lubię zbytnio produkcji filmowych poruszających wątki historyczne, jednak tendencja do wzgl. realistycznego przedstawienia życia codziennego, w tym strojów, ma jednak chyba nieco dłuższą genezę. Czy to w dwóch starszych częściach sienkiewiczowskiej Trylogii (a więc lata 60 i 70) nie odżegnywano się od brudu i kaprawych fizjonomii (a przecież konsultantem
  • Odpowiedz