Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam teraz ten słynny #gapyear czyli siedzenie na dupie po skończeniu technikum.
Wcześniej pracowałem w Niemczech, ale jak właściciel plantacji szparagów przyniósł bat i kazał nazywać siebie "papa" to uciekłem do Polski.
Oczywiście, żartuję. To nie była plantacja szparagów.
Żarty na bok. Obecnie jestem bezrobotny i niezbyt ciągnie mnie do jakiejkolwiek pracy. Tak się składa, że pieniądze zarobione na obczyźnie skrupulatnie oszczędzałem i chciałbym tą drobną kwotę zainwestować. Pomyślałem o aukcjach Allegro, kupować hurtem, sprzedawać w detalu, już nawet wiem co chciałbym sprzedawać, gdzie to kupić i za ile sprzedawać, wszystko przeanalizowałem. Mógłbym właściwie zacząć od zaraz, ale kompletnie nie wiem jak taka "działalność" wygląda pod kątem prawnym.
Owszem będzie to "działalność", która - jeśli nic nie #!$%@? po drodze - będzie przynosić stałe dochody. Ta działalność będzie się opłacać, nawet mimo prowizji Allegro i dodatkowych kosztów na które jestem gotowy, natomiast w momencie kiedy dojdzie do tego podatek chociażby 18% to nadal można się w to bawić, ale nie wygląda to już tak kolorowo.
Czy handlując na allegro jestem zobowiązany do założenia działalności gospodarczej? Czy jest jakiś próg dochodów który mnie z tego zwalnia?
Na chwilę obecną nie jestem w stanie powiedzieć jakie będą dochody, ale to nie jest #!$%@? w kosmos biznes, raczej takie kieszonkowe, a całe przedsięwzięcie to raczej moja metoda na siedzenie w domu bez wyrzutów do samego siebie, że nie robię nic produktywnego.
PS. Nie bijcie za brak znajomości tematu, w technikum mieliśmy przedmiot "podstawy przedsiębiorczości", ale na takim poziomie, że nauczyciel sam nam karty do pokera pożyczał. :v
#wlasnadzialalnosc #podatki #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: Zacząć możesz bez prowadzenia działalności (działalność nierejestrowana), ale jak w którymkolwiek miesiącu przychód przekroczy połowę wynagrodzenia minimalnego, to już trzeba rejestrować, płacić ZUS, itp.. No i przy niektórych towarach jest obowiązek posiadania kasy fiskalnej bez względu na wysokość obrotu. A jak sprzedasz na allegro chociaż jedną część samochodową albo elektronikę, to tracisz zwolnienie z VAT. I jak dużo handlujesz i nie masz działalności założonej, to możesz mieć kontrolę, poza tym