Wpis z mikrobloga

@jdhue: Wprowadza darmowe żłobki. Tysiące rodziców będzie mogło pójść do pracy lub nie wydawać kroci na opiekę. Poza tym rządzi nie cały rok i przejął budżet po HGW. Niemniej jednak dobrze się nie zapowiada, bo jednym z wice jest Soszyński, taki beton drogowy. PiS zmniejszył też dochody samorządów, więc trwa cięcie wydatków gdzie się tylko da.
@marian1881: wszystkie osoby mlodo dzieciate (czyli około 4) posylaja dzieci do prywatnych żłobkow bo się nie dostały do publicznych. I płacą za to.
W publicznych też się płaci z 300-500.. Interesuje się tematem bo mój kasztan niedługo powinien iść
@marian1881: no właśnie - 'wyżywienie' kosztuje te 300-500 pln w publicznych.

to powiedz moim kolegom i koleżanką z pracy - że robią ich w wała i muszą płacić od 1400 do 2000 za żłobki prywatne bo się ich dzieci nie podostawały xD
@Krzyszy
1. To może jeszcze miasto ma kupić buty, plecak i zorganizować transport? Nie bądź śmieszny, w domu dziecko też musi jeść, więc tego kosztu nie powinno się liczyć.

2. Już w pierwszym wpisie napisałem, że miasto "wprowadza darmowe żłobki". Nie da się tego zrobić w rok, ale skok ilościowy jest ogromny. Wiadomo, że nie od razu wszyscy na tym skorzystają i Ty jak i Twoi znajomi nie powinniście mieć pretensji. Może
@marian1881:

1- xD no to nie są darmowe, darmowe znaczy że się nie płaci za coś
2- xD może tak, może nie - na tą chwilę nie znam nikogo kto korzysta z tego.

Rozumiem że Ty masz jakieś żłobkowe dziecko albo znajomych z dziećmi że znasz realia?
Nikt nikogo w wała nie robi i nie trzeba być brzytwą umysłu, aby to zrozumieć.


@marian1881: darmowe żłobki dla wszystkich mialy być od 2019, potem od września 2019. Jest październik a nawet nie jesteśmy blisko - no faktycznie super dotrzymywanie obietnic..
@Krzyszy: No tak darmowe nie są, są bezpłatne, a swój kit wciskaj swemu dziecku. Nie mam dzieci, ale potrafię czytać, a nie mam podstaw, aby nie wierzyć temu, że do systemu trafiła kolejna pula miejsc.

@Ogar_Ogar: Nie wiem co i kiedy miało być i co ktoś obiecał. Nie obserwowałem kampanii i obietnic składanych przez polityków, więc się nie wypowiadam na ten temat. Patrzę jedynie na stan faktyczny.
@Ogar_Ogar: Aż z ciekawości poszukałem sobie programu Trzaskowskeigo. PiS założył stronę, na której jest oficjalny program Trzaskowskiego http://trzaskowskiwatch.com/ (u góry po prawej) i co dziwne, w programie o żłobkach nie ma prawie nic.
Z artykuły Gazety Prawnej ze stycznie wynika, że powiedział to co teraz robi (wg linku, który wrzucałem parę postów wyżej)
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1394203,od-wrzesnia-darmowe-zlobki-publiczne-i-wykup-miejsc-w-zlobkach-prywatnych.html
przecież z tego programu który wrzuciłeś jasno wynika że darmowe żłobki dla wszystkich miały być od 2019...


@Ogar_Ogar: A to mnie zdziwiłeś. Masz racje, miały być od razu w 2019, poszukałem jeszcze raz i to widzę. Za pierwszym razem ctrl f znalazł słowo "żłobek" tylko w jednym miejscu.

nie znam osoby która korzysta z bezpłatnego złobka -


@Krzyszy: A ja nie znam żadnego kosmonauty, więc oni nie istnieją? Nie rób
@jdhue:

Jeśli chodzi o kwestie ogólne to pewnie zależy. Nie różni się w niczym w sumie w porównaniu do innych polityków i obietnic wyborczych.

W kwestii żłobkow na razie ja, ani moi koledzy i koleżanki - nie widzimy poprawy ani zmiany.. Moze coś się jednak zmieni? Nie jest to sprawa zero jedynkowa. Ale na pewno obietnica że wszystkie dzieci trafia do żłobkow w 2019 nie została spełniona. Zobaczymy jak będzie w