Wpis z mikrobloga

Post 6. GAP od leasingu czy zewnętrzny.

Właśnie przygotowuje jednemu klientowi oferty leasingu i tchnęło mnie aby porównać co korzystniejsze: GAP od leasingu czy GAP zewnętrzny, który opisywałem w poprzednim wpisie. I przy okazji ciekawostka odnośnie ofert promocyjnych leasingów. Nie będę wymieniał nazwy tego leasingodawcy, zaznaczę tylko że ma francuski kapitał.

Pierwsza sprawa to taka, że od ponad roku jest oferta na promocyjną marżę, jeśli klient weźmie GAP od leasingu. W dodatku jest taka promocja dla dostawców/pośredników że leasingodawca płaci zawsze 2% prowizji od uruchomionych środków (cena auta-wpłata własna). Tutaj posłużymy się ofertą o parametrach 25% wpłaty, 47 miesięcy, 1% wykup, cena auta 92.500 brutto. I założenie takie, że klient chce mieć GAP na to auto od wartości netto+50% VAT. Oferta zrobiona bez prowizji, poza tym co już mam wszyte w promocje i nie da się tego odjąć.

1. Oferta promocyjna z GAP na 12 miesięcy od netto. Tylko po to, aby wjechała marża promocyjna. Rata brutto dla klienta z uwzględnionym GAP: 1.587,93 PLN. W tym cena samego GAPA: 584.68 PLN. Moje wynagrodzenie: 1,5% od wartości auta.
2. Oferta promocyjna z GAP na 47 miesięcy od netto+50% VAT. Rata: 1.666,03 W tym cena GAP: 4255.38 PLN. Moje wynagrodzenie: 1,5% od wartości auta.
3. Oferta standardowa bez GAP i bez mojej prowizji (produkt nie łapie się na promocje dla pośredników). Rata brutto: 1.621,34 PLN
4. GAP zewnętrzny na 48 miesięcy od netto+50 VAT dla auta w cenie 50-100k: 2150 PLN. Minus taki, że płatność jednorazowa. Z plusów to że możemy zrobić GAP na 5 lat, od leasingu niestety max to okres finansowania.

Najkorzystniejszą kombinacją jest oferta promocyjna z GAP na 12 miesięcy od netto + wykupienie GAP zewnętrznego.

P.S. GAP opisany w poście 5 jest oferowany oficjalnie przez Millenium Leasing i co ciekawe jest droższy niż u sprzedaży pośredniej, jak na przykład u mnie.

#przedsiebiorczosc #finanse #leasing #kredyt #motoryzacja #motoleasing
  • 5
  • Odpowiedz