Wpis z mikrobloga

Czy na tym portalu są jacyś ludzie myślący? Ja wiem, że nauka jest lewacka i prawilny wykopek się nią brzydzi, ale denializm klimatyczny to po prostu analfabetyzm naukowy. To co się dzieje w znalezisku to już wyższy poziom #!$%@?. Kilka kwiatków:

Mieszkam stosunkowo niedaleko Bełchatowa i w niczym mi to nie przeszkadza. Z kominów unosi się praktycznie sama para wodna a CO2 nie jest żadnym problemem!

Wikipedia "Dwutlenek węgla występuje w powietrzu w śladowych ilościach (około 0,04%)" Pomyśl ile z tego produkuje człowiek. I zastanów się jaki to może mieć wpływ na atmosferę. Żaden! Oczywiście wmawianie ludziom że CO2 jesyt szkodliwe jest super wygodne i pozwala zarabiać miliardy dolarów.

Ocieplenie klimatu nam sprzyja, bo u nas jest zimno.

Lewactwo zrobi wszystko, żeby #!$%@?ć klasie średniej. Robol ma wynajmować małe mieszkanie i jeździć zbiorkomem. Tyle w temacie.

Serio wykopki? Jesteście mądrzejsi niż setki klimatologów i instytutów naukowych? Że wszyscy się mylą? To może idźcie i koniecznie im o tym powiedzcie, że odrzuciliście ich wnioski na "chłopski rozum" XD Że wszyscy kupieni przez lobby ekologiczne? A jakie macie na to dowody? ŻADNE? XD To teraz wy przedstawcie dowody, że wy nie jesteście kupieni przez lobby naftowe XD Teorie spiskowe to pominę, bo szkoda szczempić klawiatury. W sumie powinienem mieć na zmiany klimatu wywalone, bo nie mam i nie będę miał dzieci, ale wy drodzy denialiści, a konkretniej - wasze dzieci, będą miały przesrane ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Karbostyryl - Czy na tym portalu są jacyś ludzie myślący? Ja wiem, że nauka jest lewa...

źródło: comment_jhLgvtldO9eisE1mtPPq8m9n17YUT7bD.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 13
@Karbostyryl najwidoczniej kiedy chodzi o szczepionki - wykopki powołują się na źródła naukowe, kiedy chodzi o ekonomię - wykopki powołują się na źródła naukowe, jeśli chodzi o globalne ocieplenie czy zjawiska socjologiczne i "eksperymenty" Klaudiusz to nauka jest wykopkom zupełnie obca. Nic nowego w sumie
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: lewackim jest obwinianie o wszystko działaność człowieka i emisję co2. Tak jedno i drugie ma wpływ na zmiany klimatyczne. Pytanie tylko czy decydujący? Tu moim zdaniem jest problem, bo oszołomy z jednej strony najchętniej zamknęłaby wszystkie elektrownie i zakazali oddychania, a oszolomy z drugiej negują całkowicie wpływ czlowkieja na klimat.
  • Odpowiedz
lewackim jest obwinianie o wszystko działaność człowieka i emisję co2. Tak jedno i drugie ma wpływ na zmiany klimatyczne. Pytanie tylko czy decydujący?


@DarthPejter: możesz to napisać jeszcze raz? Bo to jest tak nieskładnie napisane, że ciężko zrozumieć co dokładnie miałeś na myśli.
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: to tylko stanowisko. Niezbite dowody totakie jakie nie pozostawiają pola do spekulacji. Na chwilę obecną jest to tylko stanowisko popierające HIPOTEZĘ o antropogeniczności zmian klimatycznych. Nie zamierzam jej negować, ale nie będę jej również brał za pewnik, póki nikt nie przeprowadzi powtarzalnego eksperymentu w mikroskali, który ją potwierdzi.

Co ze zmianami w aktywności słonecznej? Jaki wpływ na ocieplanie prądów morskich mają wycieki magmy? Jaki jest wpływ aktywności wulkanicznej i
  • Odpowiedz
Jesteście mądrzejsi niż setki klimatologów i instytutów naukowych? Że wszyscy się mylą?


@Karbostyryl: nie mylą, tylko spiskują przeciwko biednym wykopkom. Naukowcy, Sorosy, Niemcy itd tylko kombinują jak ich zdepopulować :(
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: Nie jest moja :) Po prostu wskazuję na fakt, że nikomu nie udało się dowieść ŻADNEJ hipotezy na temat przyczyny zmian klimatycznych. Tylko tyle i aż tyle. Nie mniej jednak warto też czasem posłuchać drugiej strony: http://climatechangereconsidered.org/

Nikomu jeszcze nie udało się całkowicie podważyć raportu IPCC ani ich przeciwników z NIPCC. Dalej czekam, aż ktoś przedstawi eksperyment w mikroskali, a wtedy w zależności od wyników zajmę stanowisko ( ͡
  • Odpowiedz
w śladowych ilościach (około 0,04%)" Pomyśl ile z tego produkuje człowiek. I zastanów się jaki to może mieć wpływ na atmosferę. Żaden!


@Karbostyryl: I cyk, klimat zmodelowany xD Po co superkomputery jak mamy na stanie Chłopski Rozum
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: Klimat się zmienia, tak samo jak zmieniał się na przestrzeni setek milionów lat. W kredzie było znacznie cieplej dzięki czemu dinozaury mogły biegać po europejskich lasach.

W kredzie panował bardzo ciepły i dość wilgotny klimat. Nawet na biegunie średnia roczna temperatura wynosiła około plus 4 °C i zimą raczej nie spadała poniżej zera.


Pytanie co jest przyczyną tej zmiany, czy działalność człowieka? Zapewne w jakimś stopniu tak, ale
  • Odpowiedz
@DarthPejter: Ja bym zaczął zmiany od zakazu sprzedaży węgla dla odbiorców indywidualnych, w tej chwili największy problem mamy ze smogiem, spalanie śmieci na wysypiskach, domowe piecyki.. to jest największy syf w otaczającej nas rzeczywistości.
  • Odpowiedz
@Karbostyryl natomiast 77 noblistów mówi że no jednak to z tym CO2 to tak nie do końca :v

W każdym razie przyczyną w tej globalnej skali nie może być jedna. Niektórzy naukowcy wskazują przykładowo słońce jako jedną z przyczyn (było nawet wykopalisk)
  • Odpowiedz